17 Հունիս 2013 - 09:00 AMT
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Վրաստանի արդարադատության նախարար Թեա Ցուլուկիանիին: Ողջունելով հյուրին ՀՀ կառավարությունում՝ վարչապետը նշել է. «Մենք կարևորում ենք երկկողմ հարաբերությունների խորացումը բոլոր ոլորտներում: Ձեր այցը Հայաստան լրացուցիչ քայլ է երկու երկրների բարեկամական կապերի ամրապնդման գործում»:
Անդրադառնալով արդարադատության բնագավառում փոխգործակցությանը՝ Տիգրան Սարգսյանը կարևորել է Հայաստանում և Վրաստանում իրականացվող բարեփոխումների ուղղությամբ փորձի փոխանակումը և մի շարք դրույթների հստակեցումը: Վրաստանի արդարադատության նախարարը ներկայացրել է այդ ուղղությամբ կատարվող գործընթացը, ինչպես նաև հարևան երկրում տարբեր ոլորտներում առկա վիճակը:
Հանդիպման ավարտին Տիգրան Սարգսյանը Թեա Ցուլուկիանիին խնդրել է իր ջերմ ողջույններն ու բարեմաղթանքները փոխանցել երկրի վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլիին, հայտնում է կառավարության մամլո ծառայությունը:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял министра юстиции Грузии Теа Цулукиани. Приветствуя гостью, глава армянского правительства отметил: «Мы придаем большое значение углублению двухстороннего сотрудничества во всех сферах. Ваш визит в Армению – дополнительный шаг на пути укрепления дружественных связей между двумя странами».
Касаясь сотрудничества в сфере юстиции, Саркисян придал важность обмену опытом в процессе реализации реформ в Армении и Грузии и уточнению некоторых положений, сообщает пресс-служба правительства РА.
По итогам встречи Тигран Саркисян попросил Теа Цулукиани передать теплые приветствия грузинскому коллеге – премьеру Бидзине Иванашвили.