21 Հունիս 2013 - 18:01 AMT
Երեկ Արամ Խաչատրյանի անվան համերգասրահում կայացել է բժիշկների օրվան նվիրված ամենամյա «Հուսո Աստղ» մրցանակաբաշխությունը։ Կազմակերպիչը «Համազգային վստահություն» խորհուրդն էր, իսկ նպատակը՝ առանձնացնել Հայաստանի առողջապահության բնագավառում լավագույնը բժիշկներին և բուժհիմնարկները։
Մրցանակաբաշխությունն ուղեկցվել է համերգային շոու-ծրագրով, որին մասնակցել են ՀՀ վաստակավոր արտիստներ` Ռուբեն Մաթևոսյանը, Գայանե Հովհաննիսյանը, Շուշան Պետրոսյանը և այլք: Մրցանակաբաշխության շրջանակում «Տարվա լավագույն բժշկական կենտրոն» անվանակարգում «Հուսո աստղ» մրցանակին է արժանացել «Ավանտա» ժամանակակից ստոմատոլոգիայի, իմպլանտոլոգիայի և էսթետիկ բժշկության կենտրոնների ցանցը:
«Իմպլանտոլոգիայի բնագավառում տարվա լավագույն «բժիշկ-իմպլանտոլոգ» անվանակարգում «Հուսո աստղ» մրցանակին է արժանացել «Ավանտա» բժշկական կենտրոնների ցանցի գործադիր տնօրեն, Հայաստանի իմպլանտոլոգների ասոցիացիայի հիմնադիր նախագահ Կարեն Գրիգորյանը:
Ինչպես նշել են կազմակերպիչները, բազմակողմանի ուսումնասիրությունների և հարցումների արդյունքում, որոնք անցկացվել էին տարբեր բնագավառներում, «Ավանտա» Բժշկական կենտրոնը ճանաչվել է լավագույնը:
«Հուսո աստղ» հատուկ մրցանակի է արժանացել նաև «Ավանտա» բժշկական կենտրոնի աշխատակից Արման Խարազյանը` ճանաչվելով «Հայաստանում բժշկական մարքեթինգի և PR ոլորտի տարվա լավագույն մասնագետ»:

21 Июнь 2013 - 18:27 AMT
Вчера в ереванском концертном зале имени Арама Хачатуряна состоялась традиционная церемония награждения «Звезда надежды». Организатор – совет «Народное доверие», цель – выделить лучших врачей и лечебные заведения сферы здравоохранения Армении.
Церемония награждения сопровождалась концертной шоу-программой, в которой принимали участие заслуженные артисты РА: Рубен Матевосян, Гаяне Ованнисян, Шушан Петросян и другие. В рамках мероприятия в номинации «Лучший медицинский центр года» главный приз получила сеть медицинских центров стоматологии, имплантологии и эстетики «Аванта».
В номинации «Лучший врач-имплантолог года в сфере имплантологии» победителем был признан исполнительный директор сети медицинских центров «Аванта», основатель и глава ассоциации имплантологов в Армении Карен Григорян.
Как отметили организаторы мероприятия, в результате комплексных исследований и опросов, которые были проведены в разных сферах, медицинский центр «Аванта» был признан лучшим.
Также специальным призом «Звезда надежды» был награжден работник центра Арман Харазян, которого признали «Лучшим работником года в сфере медицинского маркетинга и PR в Армении».