Հունիսի 26-27-ը Երևանում կանցկացվի «ՀԱՊԿ-ի ռազմական բաղադրիչի ձևավորման քաղաքական-անվտանգային ուղենիշները» թեմայով երկրորդ ռազմավարական քաղաքական ֆորումը:
Կազմակերպիչներն են ՀՀ ՊՆ Դրաստամատ Կանայանի անվան ազգային ռազմավարական հետազոտությունների ինստիտուտը, ՀԱՊԿ-ի Քարտուղարությունը և «ՀԱՊԿ-ի ինստիտուտ» ոչ առևտրային կազմակերպությունը:
Ֆորումին մասնակցում են ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, ՀԱՊԿ-ի գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան, ՀԱՊԿ-ի գիտափորձագիտական խորհրդի անդամներ, ՀԱՊԿ-ի ռազմական բաղադրիչի ձևավորման բնագավառի փորձագետներ Հայաստանից, Ղրղզստանից, Ռուսաստանի Դաշնությունից, ինչպես նաև Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներ: Ֆորումի բացումը` հունիսի 26-ին, ժամը 10:00-ին:

26-27 июня в Ереване пройдет второй стратегический политический форум «Политико-безопасностные ориентиры формирования военной составляющей ОДКБ», сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Организаторами форума являются Институт национальных стратегических исследований МО Армении имени Драстамата Канаяна, Секретариат ОДКБ и некоммерческая организация «Институт ОДКБ».
В форуме примут участие министр обороны Армении Сейран Оганян, генсек ОДКБ Николай Бордюжа, эксперты в сфере формирования военной составляющей ОДКБ из Армении, Киргизии, России, а также представители аккредитованного в Армении дипкорпуса.