5 Հուլիս 2013 - 07:25 AMT
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը Սահմանադրության օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել: Ուղերձում ասվում է.
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, Շնորհավորում եմ ձեզ Սահմանադրության օրվա կապակցությամբ: Հուլիսի 5-ն իսկապես պատմական օր է մեզ համար: Այդ օրը մեր ժողովուրդը կատարեց իր պատմական ընտրությունը: Բայց նաև պարզ էր բոլորի համար, որ հանրաքվեով մեկ օրում ժողովրդավարական, սոցիալական ու իրավական պետություն չեն դառնում: Դա երկար ճանապարհ է և լուրջ գործընթաց:
Մեր երկրի հիմնական օրենքը կոչված է երաշխավորելու մեր քաղաքացիների իրավունքներն ու ազատությունները: Մենք, որպես պետություն և որպես հասարակություն, քայլ առ քայլ կյանքի ենք կոչում այն մեծ նպատակը, որ արտահայտված է մեր Սահմանադրության մեջ:
Սիրելի՛ հայրենակիցներ, Կրկին շնորհավորելով պետական այս կարևոր տոնի առթիվ՝ ցանկանում եմ բոլորիս օր օրի ամրացող պետություն, մարդու իրավունքների ու ազատությունների պաշտպանության հետևողական երաշխավորում և իրավունքի գերակայության սկզբունքի իրացում հասարակական կյանքի բոլոր ոլորտներում»:

Президент Армении Серж Саргсян направил поздравление армянскому народу в связи с Днем Конституции. В поздравлении говорится:
«5 июля для нас действительно исторический день. В этот день наш народ сделал свой исторический выбор. Но для всех также было ясно, что референдумом в один день демократическим, социальным и правовым государством не становятся. Это долгий путь и серьезный процесс.
Основной закон нашей страны призван гарантировать права и свободы наших граждан. Мы, как государство и общество, шаг за шагом воплощаем в жизнь ту большую цель, которая выражена в нашей Конституции. Дорогие соотечественники,
Еще раз поздравляя с этим важным государственным праздником, желаю всем нам укрепляющегося изо дня в день государства, последовательного гарантирования прав и свобод человека и реализации принципа верховенства права во всех сферах общественной жизни».