29 Հուլիս 2013 - 13:00 AMT
Սեպտեմբերից PanARMENIAN.Net-ը փոխում է լուրերի պատրաստման ու տրամադրման իր ձևաչափը: Տեղական նորություններին՝ ներքաղաքական, սոցիալական, մշակութային առօրյային մենք այսուհետ առավել ուշադրություն կդարձնենք սոցիալական ցանցերի մեր էջերում, իսկ կայքում հիմնական շեշտը կդնենք արտաքին քաղաքականության, Սփյուռքի ու այլ ուշագրավ իրադարձությունների, ինչպես նաև մեր հատուկ նախագծերի վրա: 2000 թվականից ի վեր մենք հավատարիմ ենք եղել այն սկզբունքներին, որոնց հիման վրա ստեղծվել են PanARMENIAN.Net-ն ու համանուն հասարակական կազմակերպությունը, ինչը շարունակելու ենք անել: Մենք կարևորում ենք լրատվության որակական չափանիշներն ու դաշտի «առողջ» զարգացումը, դեմ ենք մտավոր սեփականության գողությանը, քոփի-փեյսթերին, ռեյթինգների խարդախությանը, շփոթեցնող վերնագրերին, «սկանդալային_նկարներ_տեսնելու_համար_լայք_անելու» տիպի նյութերին ու նմանատիպ այլ հնարքների կիրառմանը: Այդ ամենը մեր արժանապատվությունից ցածր է և չի կարող դիտարկվել որպես եկամտի աղբյուր:
90-ականների վերջին մենք առաջիններից էինք, որ հայտարարեցինք` առցանց լրատվությունն ու տեղեկատվությունը պետք է լինեն անվճար և որակյալ. մենք հիմա էլ համոզված ենք, որ Հայաստանում մեդիա-կազմակերպությունը կարող է զարգանալ առանց որևէ կողմնակի ներդրումների՝ պահպանելով լուսաբանվող թեմաների մակարդակը:

С сентября PanARMENIAN.Net меняет формат подготовки и подачи информации. Местным – внутриполитическим, социальным, культурным, спортивным – новостям отныне больше внимания будет уделяться на наших страницах в соцсетях, а на сайте основной акцент будет ставиться на сфере внешней политики, вопросах Диаспоры и других представляющих интерес тематиках, также на наших спецпроектах.
Мы остаемся верны принципам, на основе которых в 2000 году были созданы сайт PanARMENIAN.Net и одноименная общественная организация. Для нас важны высокое качество подачи информации и здоровое развитие информационного поля; мы против кражи интеллектуальной собственности, копипаста, искусственной “накрутки” рейтингов, вводящих в заблуждение заголовков, получения дополнительных визитов посредством “нажмите_лайк_чтобы_увидеть_скандальное_фото” и других подобных средств. Мы считаем использование этих методов ниже своего достоинства, и они не могут служить для нас прямым или косвенным источником дохода.
В конце 90-ых мы одними из первых заявили: информация должна быть качественной и бесплатной. Мы и сейчас уверены в том, что медиа-организация в Армении может развиваться без каких-либо сторонних финансовых вложений, но в то же время сохранять высокий уровень освещаемых тем.