Երևանի գլխավոր ճարտարապետ Նարեկ Սարգսյանը քիչ առաջ ազատվել է պաշտոնից: Տեղեկությունը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հաստատեցին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից: Հիմքերի մասին քիչ անց հաղորդագրություն կտարածվի:
Ավելի վաղ PanARMENIAN.Net-ը տեղեկացրել էր, որ Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոնականի քննչական բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր՝ Երևան քաղաքի կենտրոնի կառուցապատման և դրա հետևանքով պատմա-մշակութային հուշարձանների ոչնչացման գործընթացում Երևանի գլխավոր ճարտարապետ Նարեկ Սարգսյանի անմիջական ներգրավվածության պարագայում շահերի բախման և նրա կողմից պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու կամ իշխանազանցության դեպքերը բացահահայտելու նպատակով: Գործի հիմքը Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի՝ ՀՀ գլխավոր դատախազություն ներկայացրած դիմումն է:
PanARMENIAN.Net ը նաև տեղեկություն է ստացել, որ գլխավոր ճարտարապետը պատրաստվում է լքել պաշտոնը: Մեր տեղեկություններով՝ Նարեկ Սարգսյանը արձակուրդից հետո այդ պաշտոնին չէր վերադառնա:

7 Август 2013 - 11:44 AMT
Главный архитектор Еревана Нарек Саргсян освобожден с занимаемой должности. Эту информацию в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net подтвердили в отделе по связям с общественностью мэрии Еревана. О причинах отставки будет сообщено позже.
Ранее сообщалось, что в центральном следственном отделе управления полиции Еревана Главного следственного управления Полиции Армении готовятся материалы с целью раскрытия случаев злоупотребления служебным положением или превышения власти со стороны главного архитектора Еревана Нарека Саргсяна в процессе застройки центра Еревана и, вследствие этого, уничтожения культурно-исторических памятников города.
Нарек Саргсян был главным архитектором Еревана с 1999-го по 2004-ый год и с 2011-го года является им по сей день.