ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել, որով Զինված ուժերի շտաբի պետ Յուրի Խաչատուրովի զինվորական ծառայությունը երկարաձգվել է 4 տարով:
Նախագահի հրամանագրում ասվում է. «Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 12-րդ կետով, հիմք ընդունելով «Զինվորական ծառայություն անցնելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 14-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետը՝ որոշում եմ.
Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի զինվորական ծառայությունը 2013 թվականի հուլիսի 30-ից երկարաձգել մինչև 2017 թվականի մայիսի 1-ը»։

Президент Армении Серж Саргсян подписал указ о продлении воинской службы начальника Главного штаба ВС РА Юрия Хачатурова еще на четыре года. Как сообщает пресс-служба главы армянского государства, в указе, в частности, говорится: “Руководствуясь пунктом 12 статьи 55 Конституции Республики Армения, беря за основу пункт 1 части 2 статьи 12 закона РА “О прохождении воинской службы”, постановляю:
Продлить воинскую службу начальника штаба Вооруженных сил Республики Армения, генерал-полковника Юрия Хачатурова с 30-го июля 2013 году по 1-ое мая 2017 года”.