Նախագահ Սերժ Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Շվեյցարիայի Համադաշնության նորանշանակ դեսպան Լուկաս Գասերը:
Հանրապետության ղեկավարը շնորհավորել է դեսպանին՝ պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն իրականացնելու գործում: Նախագահ Սերժ Սարգսյանի խոսքով, Հայաստանը մեծապես կարևորում է բարեկամ Շվեյցարիայի հետ փոխշահավետ համագործակցության շարունակականությունը բոլոր բնագավառներում՝ թե երկկողմ, թե բազմակողմ ձևաչափերով, և պատրաստակամ է քայլեր ձեռնարկել այդ համագործակցությունն առավել խորացնելու ուղղությամբ:
Հանդիպմանը զրուցակիցները գոհունակությամբ են խոսել Հայաստանի և Շվեյցարիայի միջև ձևավորված բարձր մակարդակի միջպետական հարաբերությունների մասին, որոնք վերջին տարիներին զարգանում են ինչպես փոխադարձ այցերի, այնպես էլ միջազգային տարբեր հարթակներում համագործակցության միջոցով:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և դեսպան Լուկաս Գասերը հանդիպմանը մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային խնդիրներին վերաբերող հարցերի շուրջ:

16 Август 2013 - 11:00 AMT
Новоназначенный посол Швейцарской Конфедерации в Республике Армения Лукас Гасер вручил верительные грамоты президенту Сержу Саргсяну.
Глава Республики поздравил посла со вступлением в должность и пожелал успехов в деле осуществления дипломатической миссии в нашей стране. По словам Сержа Саргсяна, Армения придает большую важность непрерывности взаимовыгодного сотрудничества с дружественной Швейцарией во всех сферах как в двустороннем, так и многосторонних форматах и готова предпринять шаги в направлении большего углубления этих отношений. На встрече собеседники с удовлетворением говорили о сформировавшихся между Арменией и Швейцарией межгосударственных отношениях высокого уровня, которые в последние годы развиваются посредством как взаимных визитов, так и сотрудничества на различных международных площадках.
Президент Серж Саргсян и посол Лукас Гасер на встрече обменялись мнениями по вопросам, относящимся к региональным проблемам, сообщает пресс-служба главы армянского государства.