14 January 2003 - 14:13 AMT
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀՆԵՐԻ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ԳԾՈՎ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐԻ ՀԵՐԹԱԿԱՆ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄԸ ԿԿԱՅԱՆԱ ՀՈՒՆՎԱՐԻ 21-ԻՆ ՍԹՐԱՍԲՈՒՐԳՈՒՄ
Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գծով անձնական ներկայացուցիչների հերթական հանդիպումը կկայանա հունվարի 21-ին Սթրասբուրգում: Այդ մասին հայտարարել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Վիլայաթ Գուլիեւը: Նրա խոսքերով` Ադրբեջանի եւ Հայաստանի արտաքին գործերի փոխնախարարներ Արազ Ազիմովը եւ Թաթուլ Մարգարյանը կշարունակեն խորհրդակցությունները ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացի շրջանակներում: Նշենք, որ ինչպես մինչ այդ հաղորդել էր Հայաստանի արտգործնախարար Վարդան Օսկանյանը, երկու նախագահների հատուկ ներկայացուցիչների հանդիպումները նպատակ ունեն լրացնել Հեյդար Ալիեւի եւ Ռոբերտ Քոչարյանի բանակցությունները` ավելի հաճախական դարձնելով շփումները: Վարդան Օսկանյանն ասել է, որ այդ հանդիպումներում գերակայում են փարիզյան եւ քի-ուեստյան բանակցությունների հիմնական սկզբունքները: Նախագահների անձնական ներկայացուցիչների վերջին հանդիպումը կայացել է 2002 թվականի նոյեմբերի 15-ին Վենայում:

14 January 2003 - 14:13 AMT
ОЧЕРЕДНАЯ ВСТРЕЧА ЛИЧНЫХ ПРЕДСТАВИТЕЛЕЙ ПРЕЗИДЕНТОВ АРМЕНИИ И АЗЕРБАЙДЖАНА ПО КАРАБАХСКОМУ УРЕГУЛИРОВАНИЮ СОСТОИТСЯ 21 ЯНВАРЯ В СТРАСБУРГЕ
Очередная встреча личных представителей президентов Армении и Азербайджана по урегулированию нагорно-карабахского конфликта состоится 21 января в Страсбурге. Об этом сообщил министр иностранных дел Азербайджана Вилаят Гулиев. По его словам, заместители министров иностранных дел Азербайджана и Армении – Аpаз Азимов и Татул Маpгаpян – продолжат консультации в рамках мирного процесса нагорно-карабахского урегулирования. Отметим, что как ранее сообщал министр иностранных дел Армении Вардан Осканян, механизм встреч личных представителей президентов призван дополнить ведущиеся между президентами переговоры, увеличивая периодичность контактов. В.Осканян сказал, что на этих встречах доминируют основные принципы переговоров в Париже и Ки-Уэсте. Последняя встреча личных представителей президентов состоялась 15 ноября 2002 года в Вене.