Վայքի շրջանի զորամասերից մեկի զինծառայող, ավագ լեյտենանտ Մերուժան Հարությունյանն անհետացել է մայիսի 1-ին:
«Վայքի շրջանում անհետացած ավագ լեյտենանտ Մերուժան Հարությունյանի որոնողական աշխատանքները շարունակվում են: Այս պահին դեռ ոչ մի նրություն չկա: Չենք գտնում»,- հայտարարել է պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը, հայտնում է Panorama.am-ը:
Ավելի վաղ դիտարկվում էր անհետացման երկու վարկած՝ զինծառայողը կարող էր մոլորվել, մեկ այլ վարկածով՝ կարող էր խեղդվել լճում:
ՊՆ մամուլի խոսնակը նաև ասաց, որ ավագ լեյտենանտի անհետացման հետ կապված ոչ մի վարկած դեռ չի հաստատվել, թեև կան նախնական մի քանի վարկածներ:

В Армении продолжаются поиски пропавшего военнослужащего Вооруженных сил Армении.
Старший лейтенант расположенной в Вайоцдзорской области военной части Меружан Арутюнян пропал 1-го мая.
«Поиски исчезнувшего в Вайоцдзорской области старшего лейтенанта Меружана Арутюняна продолжаются. На данный момент какой-либо новой информации не поступало», – заявил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян, сообщает Panorama.am.
Ранее рассматривались две версии исчезновения Арутюняна. Согласно одной версии военнослужащий мог заблудиться, по другой – утонуть в озере.
По словам Арцруна Ованнисяна, «ни одна из версий исчезновения старшего лейтенанта пока не подтвердилась, хотя имеется ряд предварительных версий».