Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով պաշտոնական այցով օգոստոսի 21-22-ը Հայաստան կժամանի Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին։
ՀՀ Կառավարությունից հայտնում են, որ այցի շրջանակում նախատեսված են Վրաստանի վարչապետի հանդիպումները ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի, ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի և բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաների հետ։
Հայաստանի և Վրաստանի կառավարությունների ղեկավարների առանձնազրույցին կհետևի ընդլայնված կազմով հանդիպումը:
Իրակլի Ղարիբաշվիլին կայցելի Ծիծեռնակաբերդ՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին, կլինի նաև Մատենադարանում:
Ղարիբաշվիլիի նախատեսվող այցի մասին օգոստոսի 18-ին Ծաղկաձորում «Բազի-2014» համահայկական երիտասարդական հավաքի մասնակիցների հետ հանդիմանն ասել էր նաև վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Նա նաև նշել էր, որ նախնական պայմանավորվածության համաձայն` սեպտեմբերի 8-ից 9-ը Հայաստան կժամանի ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը, իսկ ինքն Աբրահամյանը սեպտեմբերի 15-ին կմեկնի Թեհրան, որտեղ կհանդիպի Իրանի իր գործընկերոջ հետ:
«Տնտեսական առումով սրանք մեզ համար շատ կարևոր երկրներ են: Ռուսաստանի, Վրաստանի ու Իրանի հետ կապված բազմաթիվ ծրագրեր կան»,- ասել է Աբրահամյանը:

20 Август 2014 - 12:48 AMT
В Армению приедет грузинский премьер: в программе – официальные встречи, посещение Цицернакаберда и Матенадарана
По приглашению премьер-министра Армении Овика Абрамяна 21-22 августа Армению с официальным визитом посетит премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили, сообщает пресс-служба правительства РА.
В рамках визита Гарибашвили встретится с президентом Армении Сержем Саргсяном, спикером парламента Галустом Саакяном, премьер-министром Овиком Абрамяном и другими высокопоставленными официальными лицами.
После беседы глав правительств Армении и Грузии с глазу на глаз состоится встреча в расширенном составе.
Ираклий Гарибашвили посетит мемориальный комплекс Цицернакаберд, чтобы воздаст дань уважения памяти жертвам Геноцида армян, а также Музей-институт древних рукописей «Матенадаран».
О запланированном визите Ираклия Гарибашвили накануне, 19 августа, сообщил и премьер-министр Армении Овик Абраамян на встрече с участниками молодежного слета «Базе-2014» в Цахкадзоре. Он также сообщил, что 8-9 сентября в Армению прибудет премьер-министр России Дмитрий Медведев, а сам он 15 сентября отправится с визитом в Тегеран, где встретиться со своим иранским коллегой.
«Это очень важные в экономическом плане для нашей страны. Есть множество программ, связанных с Россией, Ираном и Грузией», – сказал Абрамян.