«Ամերիա» ընկերությունների խումբը, կարևորելով ղեկավարների արդյունավետ կառավարման հմտությունները և բարձրակարգ մասնագիտական կարողություններով թիմի առկայությունը, առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձնում անձնակազմի մասնագիտական աճին և նոր հմտությունների ձեռքբերմանը:
Այս համատեքստում«Ամերիա» ընկերությունների խումբը Հայաստան է հրավիրել Առաջնորդության զարգացման աշխարհի խոշորագույն կենտրոններից մեկի` INSEAD բիզնես դպրոցի պրոֆեսոր, հանրաճանաչ KDVI առաջնորդության զարգացման խորհրդատվական ընկերության նախագահ Մանֆրեդ Կե դե Վղիեն:
Բանախոսի մասնակցությամբ հոկտեմբերի 14-ին և 15-ին կկազմակերպվի «Առաջնորդության մարտահրավերներ 2014» թեմայով վարպետության դաս և բարձր ու միջին օղակների ղեկավարների համար նախատեսված առաջնորդման հմտությունների դասընթաց: Վարպետության դասի մասնակիցների ցանկում ներառված են ոչ միայն «Ամերիա» ընկերությունների խմբի միջին և բարձր օղակի աշխատակիցներ, այլև ընկերությունների խմբի հաճախորդներ և գործընկերներ, մասնավորապես` ներկայացուցիչներ պետական մարմիններից, տեղական և միջազգային կազմակերպություններից:
Երկու օր տևողությամբ այս դասընթացը հնարավորություն կտա ավելի լայն պատկերացում կազմել բարձր արդյունավետություն ապահովող թիմերի, կորպորատիվ մշակույթի առանձնահատկությունների և փոփոխությունների իրականացման վերաբերյալ: Միջոցառման երկրորդ օրը նվիրված կլինի բացառապես «Ամերիա» ընկերությունների խմբի ղեկավարների առաջնորդման հմտությունների կատարելագործմանը, կնպաստի նրանց կողմից` մոտիվացման արդյունավետ մեխանիզմների կիրառմանը և կազմակերպության ներսում կառուցողական փոփոխությունների իրականացմանը:
«Ամերիա» ընկերությունների խմբի մարդկային ռեսուրսների կառավարման բաժնի ղեկավար Արմինե Ղազարյանը նշել է, որ միջոցառման միջոցով ընկերությունների խումբը փորձում է հասարակությանը հաղորդակից դարձնել կառավարման և առաջնորդման համաշխարհային լավագույն փորձին:
«Մեր առաջընթացի և գործունեության հաջողության գրավականը հենց մեր թիմն է, որը պարբերաբար ստանում է թարմ և նորագույն գիտելիքներ առաջնորդման վերաբերյալ: Հավատում ենք, որ ներդրում կատարելով մեր աշխատակիցների գիտելիքների ամրապնդման գործում, մենք նպաստում ենք նաև ընդհանուր շուկայի մասնագիտական մակարդակի աճին` դրանով հանդերձ մեր հասարակությանը դարձնելով առավել իրազեկ և հաղորդակից ոլորտի զարգացումներին», -նշել է նա:
Միջոցառումը կրում է ամենամյա բնույթ: Նախորդ տարիներին «Ամերիա» ընկերությունների խմբի նախաձեռնությամբ առաջնորդության վերաբերյալ վարպետության դասեր են անցկացվել «Սկոլկովո» կառավարման դպրոցի հետ համատեղ: Իրենց փորձով և առաջնորդության գաղափարներով են հանդես եկել Մոսկվայի «Սկոլկովո» կառավարման դպրոցի գործընկեր-հիմնադիր և Միջազգային խորհրդատվական խորհրդի փոխնախագահ Ռուբեն Վարդանյանը, Մասաչուսեցի տեխնոլոգիական ինստիտուտի Սլոունի մենեջմենթի դպրոցի (MIT Sloan School of Management) Ձեռներեցություն առարկայի ավագ դասախոս Նուբար Աֆեյանը, Մոսկվայի «Սկոլկովո» կառավարման դպրոցի շրջանավարտների հետ հարաբերությունների խորհրդի անդամ Գոռ Նահապետյանը, մի շարք ընկերությունների հիմնադիր-տնօրեն, Fidelity Investments ընկերության պորտֆելի կառավարիչ Ռոբերտ ֆոն Ռեկովսկին, «Քելլոգ» կառավարման դպրոցի կառավարման պրոֆեսոր, «Բեռլինի ստեղծագործ առաջնորդության» դպրոցի պատվավոր դեկան Պիեր Կասսը, «Սկոլկովո» կառավարման դպրոցի Executive Education ծրագրի տնօրեն Ելիզավետա Սադովան և այլոք:

9 Октябрь 2014 - 12:58 AMT
ГК «Америя» проведет для своих сотрудников и партнеров мастер-класс по развитию навыков лидерства, сообщает пресс-служба компании. «Группа компаний «Америя», придавая важность навыкам эффективного управления руководителей и наличию высококвалифицированной команды, уделяет особое внимание профессиональному росту персонала и приобретению новых навыков»,- отмечается в сообщении.
В данном контексте, «Америя» пригласила в Армению профессора одного из крупнейшего мирового центра развития лидерства – бизнес-школы INSEAD, президента известной консалтинговой компании KDVI по развитию лидерства Манфреда Кэ де Ври.
В сообщении отмечается, что 14-го и 15-го октября с его участием будут организованы мастер-классы на тему «Вызовы лидерства 2014» и тренинг по навыкам лидерства, предусмотренный для руководителей высшего и среднего звена.
В число участников мастер-класса включены не только сотрудники высшего и среднего звена ГК «Америя», но и клиенты и партнеры ГК, в частности, представители госструктур, а также местных и международных организаций.
Двухдневные тренингу позволят создать более широкое представление о командах, обеспечивающих высокую эффективность, особенностях корпоративной культуры и об осуществлении изменений.
Второй день данных мероприятий будет посвящен исключительно совершенствованию навыков лидерства руководителей ГК «Америя», поспособствует применению ими эффективных мотивационных механизмов и реализации конструктивных изменений внутри организации.
Как отмечает руководитель отдела по управлению человеческими ресурсами ГК «Америя» Армине Хазарян, посредством данного мероприятия ГК пытается ознакомить общество к лучшему международному опыту управления и лидерства.
«Залогом прогресса и успеха нашей деятельности является наша команда, которая периодически получает свежие и новейшие знания лидерства. Мы верим, что, совершая вклад в укрепление знаний наших сотрудников, мы содействуем также росту профессионального уровня рынка, в целом»,- сказала она.
В сообщении отмечается также, что данное мероприятие носит ежегодный характер. В прошлые годы по инициативе ГК «Америя» мастер-классы лидерства проходили совместно со школой управления «Сколково».
Своим опытом и навыками лидерства делились основатель-партнёр школы управления «Сколково» и заместитель президента Международного консультативного совета Рубен Варданян, старший преподаватель предмета «предпринимательство» школы менеджмента Слоуна Массачусетского технологического института (MIT Sloan School of Management) Нубар Афеян, член Совета по связям с выпускниками московской школы управления «Сколково» Гор Айрапетян, учредитель-директора ряда компаний, управляющий портфелем компании Fidelity Investments Роберт фон Рековски, профессор менеджмента в школе управления «Келлог», почетный декан школы «Творческое лидерство Берлина» Пьер Касс, директор программы Executive Education в школе управления «Сколково» Елизавета Садован и другие, сообщает АРКА.
Компании, функционирующие под именем и торговой маркой «Америя», являются одними из наиболее агрессивно развивающихся учреждений на армянском рынке, предоставляя профессиональные услуги в сфере юридических и управленческих услуг, консультации по вопросам инвестиций и осуществления бизнес-проектов, а также финансовые и банковские услуги. Пакет консалтинговых и финансовых услуг, предоставляемых компаниями группы «Америя», создает платформу для комплексной поддержки клиентов из Армении и региона.