«Ամերիա» ընկերությունների խումբը դեկտեմբերի 12-ին կազմակերպում է ավանդական` արդեն հինգերորդ բարեգործական աճուրդը: Աճուրդի ամբողջ հասույթը կուղղվի քաղցկեղային, հեմատոլոգիական, իդեոպաթիկ արթրիտ և հրատապ բուժում պահանջող այլ հիվանդություններ ունեցող երեխաների բուժմանը:
«Սպորտը կյանքի համար» խորհրդանշական անվանումը կրող այս բարեգործական աճուրդն իր շուրջն է համախմբել հայազգի և այլազգի միջազգային ճանաչելիություն և հաջողություններ ունեցող մարզիկների, ովքեր նվիրաբերել են իրենց իսկ ստորագրությամբ սպորտային իրեր: Միջոցառմանը կմասնակցեն այնպիսի մեծանուն մարզիկներ և գրոսմաստերներ, ինչպիսիք են հունահռոմեական ոճի հայ ըմբշամարտիկ,Oլիմպիական խաղերի չեմպիոն, աշխարհի և Եվրոպայի առաջնության ոսկե մեդալակիր Լևոն Ջուլֆալակյանը, Օլիմպիական խաղերի եռակի, աշխարհի քառակի, Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն Ալբերտ Ազարյանը, շախմատի Oլիմպիական չեմպիոն, գրոսմաստեր Տիգրան Պետրոսյանը, Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Սմբատ Լպուտյանը և այլ աշխարհահռչակ մարզիկներ:
«Կոչ ենք անում համախմբվել և Հայաստանում բնակվող հիվանդ փոքրիկներին օգնություն ցուցաբերելու համար իրականացնել նվիրաբերում` փոխանցելով գումար Ամերիաբանկում բացված 1570036910764400 բարեգործական հաշվեհամարին կամ կատարել առցանց նվիրաբերություն»,- նշվում է ընկերության տարածած հաղորդագրության տեքստում:

11 Декабрь 2014 - 12:59 AMT
Группа компаний «Америя» 12 декабря организует традиционный пятый благотворительный аукцион. Полученная от аукциона прибыль будет направлена на лечение детей, страдающих идиопатическим артритом, онкологическими, гематологическими и другими требующими срочного лечения заболеваниями.
Носящий символическое название «Спорт во имя жизни» аукцион сплотил известных армянских и зарубежных спортсменов, которые подарили спортивную амуницию со своими автографами. В мероприятии примут участие такие известные спортсмены и гроссмейстеры, как борец, чемпион мира и Европы, серебряный призер Олимпийских игр Левон Джулфалакян, трехкратный чемпион Олимпийских игр, четырехкратный чемпион мира, двукратный чемпион Европы Альберт Азарян, Олимпийский чемпион, гроссмейстер Тигран Петросян, заместитель председателя Армянской шахматной федерации Смбат Лпутян и другие.
«Мы призываем объединиться и организовать для лечения живущих в Армении и страдающих тяжелыми заболеваниями малышей сбор пожертвований, отправив средства на открытый в Америабанке благотворительный счет 1570036910764400 или произведя пожертвование посредством интернета», – говорится в сообщении Группы компаний «Америя».