Փետրվարի 4-ին Տավուշի մարզի Մովսես գյուղում հակառակորդի դիպուկահարի կրակոցից վիրավորվել է 85-ամյա Լևոն Հովակիմի Անդրեասյանը: Նրան տեղափոխել են Բերդի հոսպիտալ, հայտնում է ՊՆ մամուլի խոսնակ Արժրուն Հովհաննիսյանն իր ֆեյսբուքյան էջում:
Նախորդ շաբաթ` հունվարի 29-ին` ժամը 00:30-ի սահմաններում, հակառակորդը հերթական դիվերսիոն գործողությունների փորձն է ձեռնարկել Տավուշի մարզում: Ոսկեպար-Կիրանց հատվածում ադրբեջանական դիվերսիոն խումբը կրակահերթեր է արձակել Daewoo մակնիշի քաղաքացիական մեքենայի ուղղությամբ: Մեքենայում գտնվող 3 անձինք հակառակորդի կրակահերթերից չեն տուժել:
Միևնույն ժամանակ հայտնի է դարձել, որ ադրբեջանական դիվերսիայի հետևանքով Ոսկեպարի պաշտպանական դիրքում վիրավորվել են 2 զինծառայող: Նրանք գիշերվա 2-ն անց 50-ին տեղափոխվել են Իջևանի բժշկական կենտրոն: Սպիտակի բնակիչ, 1987-ին ծնված Գրիշա Օթարյանը ԲԿ է տեղափոխվել ձախ ազդրի ստորին երրորդականի հրազենային վերքով և կրծքվանդակի քերծվածքով: Տավուշի մարզի Խաշթառակ գյուղի բնակիչ , 1967-ին ծնված Սուրիկ Մովսիսյանը հիվանդանոց է տեղափոխվել աջ նախաբազկի հրազենային վերքով: Իջևանի ԲԿ-ից հայտնել են, որ նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Հունվարի 24-ին՝ ժամը 12:00-ի սահմաններում հակառակորդը Տավուշի Բերդի տարածաշրջանի մարտական դիրքերից մի քանիսի հանդեպ նորից դիվերսիոն ներթափանցմանփոձեր էր ձեռնարկել: Միջդիրքային տարածքում հայկական դիրքապահները նկատել են խումբն ու մարտ է սկսվել, որի ընթացքում ադրբեջանական ստորաբաժանումը գրեթե ամբողջությամբ ոչնչացվել է: Հայկական կողմը կորուստներ չունի:

4 Февраль 2015 - 10:32 AMT
4 февраля в селе Мовсес Тавушской области Армении в результате нарушения азербайджанскими подразделениями режима прекращения огня снайперским огнем был ранен 85-летний Левон Андреасян. Об этом на своей странице в Facebook сообщил пресс-секретарь Минобороны Арцрун Ованнясян. По его словам, на данный момент Андреасян находится в Бердском госпитале.
В ночь на 29 января азербайджанцы предприняли очередную попытку диверсионного проникновения в Тавушской области. На отрезке Воскепар-Киранц азербайджанская диверсионная группа обстреляла гражданский автомобиль Daewoo, обошлось без жертв. В результате действий армянской стороны члены диверсионно-разведывательной группы противника были отброшены на исходные позиции.
24 января, примерно в 12:00 по местному времени азербайджанские подразделения вновь предприняли попытки диверсионно-разведывательного проникновения в направлении нескольких боевых позиций в районе города Берд Тавушской области Армении. Армянские передовые подразделения заметили азербайджанский отряд в нейтральной зоне и вступили в бой, в ходе которого азербайджанская диверсионная группа практически полностью была уничтожена. Как сообщил на своей странице в социальной сети Facebook пресс-секретарь Минобороны Армении Арцрун Ованнисян, у армянской стороны потерь нет. На данный момент ситуация спокойная, подразделения ВС РА полностью контролируют ситуацию.