5 Սեպտեմբեր 2006 - 12:57 AMT
Եվրոպական օլիմպիական կոմիտեի (ԵՕԿ) նորանշանակ նախագահ Պատրիկ Հիքին կայցելի Հայաստան սեպտեմբերի 7-9: Ինչպես հայտնել է Հայաստանի Ազգային օլիմպիական կոմիտեի տեղակատվական բաժնի պատասխանատու, ԽՍՀՄ մարնամարզության գծով սպորտի վարպետ Նատելա Հովասափյանը, ԵՕԿ նախագահը կժամանի Երեւան ԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հրավերով: Ն. Հովասափյանի խոսքերով, այցի շրջանակներում Պ. Հիքիին կընդունի ՀՀ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը: ԵՕԿ ղեկավարը կհանդիպի ԱՕԿ ղեկավարության, գործադիր կոմիտեի անդամների, տարբեր սպորտային ֆեդերացիաների նախագահների, ազգային սպորտային աշխարհի հայտնի ներկայացուցիչների հետ:
«Այցի նպատակը Հայաստանի օլիպիական շարժման գործընթացի եւ ԱՕԿ խնդիրների հետ ծանոթությունն է»,- նշել է նա: «Սա Պ. Հիքիի առաջին պաշտոնական այցելությունն է ԵՕԿ նախագահի պաշտոնում»,- ասել է Ն. Հովասափյանը` ավելացնելով, որ Պ. Հիքին նաեւ հանդիսանում է Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի անդամ եւ Իրլանդիայի Օլիմպիական կոմիտեի նախագահ, հայտնում է «Նովոստի-Առմենիան»:

5 Сентябрь 2006 - 12:57 AMT
Новоназначенный президент Европейского олимпийского комитета (ЕОК) Патрик Хики посетит Армению 7-9 сентября. Как сообщила ответственный информационного отдела Национального олимпийского комитета (НОК) Армении, мастер спорта СССР по гимнастике Нателла Овасапян, президент ЕОК прибудет в Ереван по приглашению председателя НОК Армении Гагика Царукяна. По словам Н. Овасапян, в рамках визита П. Хики примет президент РА Роберт Кочарян. Глава ЕОК встретится с руководством НОК, членами исполнительного комитета, председателями различных спортивных федераций, известными представителями отечественного спортивного мира.
«Целью визита является ознакомление с процессом олимпийского движения Армении и задачами НОК», – подчеркнула она. «Это первый официальный визит Патрика Хики в должности президента ЕОК», – сказала Н.Овасапян, добавив, что П.Хики также является членом Международного олимпийского комитета и председателем Олимпийского комитета Ирландии, сообщает “Новости-Армения”.