20 Մայիս 2015 - 10:18 AMT
Ընդամենը մի քանի օր առաջ «Խենթ Մաքսը. Ցասման ճանապարհ» (Mad Max: The Wasteland) ֆանտաստիկ ֆիլմի ռեժիսոր Ջորջ Միլլերը հայտարարեց, որ դեռևս պատրաստ չէ ձեռնամուխ լինելու ֆիլմի հաջորդ մասի ստեղծմանը: Սակայն սիկվելի հարցը կախված է ֆինանսական ցուցանիշներից. մեծ էկրանին ցուցադրության 4 օրում ֆիլմը 115 մլն դոլար է վաստակել` 150 մլն բյուջե ունենալով: Կինոդիտողներն ու քննադատները հիացած են, իսկ գալիք հանգստյան օրերը դրամական միջոցների հսկայական մուտքեր են խոստանում: Warner Bros կինոստուդիան չէր կարող հրաժարվել այդպիսի «ոսկու հանքից»:
Ջեֆ Գոլդսմիթի հետ մասնակցելով ճեպազրույցին` ռեժիսորը հայտնել է, որ ֆիլմաշարի հինգերորդ ֆիլմը նկարահանվելու է և նույնիսկ հրապարակել է, թե ինչպես է այն կոչվելու:
Հետապոկալիպտիկ ֆիլմում ներկայացված է աշխարհը՝ միջուկային պատերազմից հետո, որում տիրում են դաժան բռնակալները, իսկ սովորական մարդիկ կենաց ու մահու ամենօրյա պայքար են մղում գոյության պահպանման համար։
Միլլերն ասել է, որ այս պահին նա սեղանին արդեն ունի մեկ պատրաստի սցենար և մեկ վեպ, որոնք հայտնվեցին «Ցասման ճանապարհի» նկարահանումների ձգձգման և սյուժեի վրա մանրակրկիտ աշխատելու շնորհիվ, պատմությունն ուղղակի ընդլայնվեց: Ռեժիսորը չպատմեց սցենարի և վեպի բովանդակությունը, փոխարենը հայտարարեց, որ հաջորդ սերիան կոչվելու է «Խենք Մաքսը. Ամայություն»: «Խենթ Մաքսը. Ցասման ճանապարհ» ֆիլմը ցուցադրվում է երևանյան «Մոսկվա» և «Սինեմա սթար» կինոթատրոններում:

20 Май 2015 - 09:02 AMT
Всего несколько дней назад режиссер фантастического фильма «Безумный Макс: Дорога ярости» заявил, что пока не готов браться за следующую часть фильма. Однако вопрос сиквела зависит от финансовых показателей: за четыре дня проката картина заработала 115 миллионов долларов при бюджете 150 миллионов. Зрители и критики в восторге и следующий уик-энд обещает колоссальный приток денежных средств. Студия Warner Bros не могла отказаться от такой «золотой жилы».
Приняв участие в сессии вопросов и ответов с Джеффом Голдсмитом режиссер сообщил, что пятый фильм франшизы все равно будет, и даже обнародовал его название.
В постапокалиптической картине представлен мир после ядерной войны, которым правят жестокие тираны, а обычные люди вступают в каждодневную схватку не на жизнь, а насмерть.
Миллер рассказал, что в настоящий момент у него на руках имеется один готовый сценарий и одна повесть, которые появились на свет благодаря задержкам со съемками «Дороги ярости» и тщательной работе над ее сюжетом: история банальным образом разрослась. Режиссер не стал распространяться о том, каково содержание сценария и повести, но зато сообщил, что следующая серия франшизы будет называться «Безумный Макс: Пустошь» (Mad Max: The Wasteland).
«Безумный Макс: Дорога ярости» в данный момент показывают в обеих ереванских кинотетарах«Москва» и «Синема Стар».