14 Օգոստոս 2015 - 13:07 AMT
Ղրիմում անցկացվող «Մանկական Նոր ալիք 2015» երգի միջազգային մրցույթում Հայաստանը ներկայացնող Մերի Քոչարյանը 3-րդ տեղն է գրավել։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է երգչուհու պրոդյուսեր Գրիգոր Կյոկչյանը:
Մրցույթի առաջին օրը ժյուրիի անդամները Մերիի ելույթը գնահատել էին 94 միավոր, իսկ երկրորդ օրը նրանք գրեթե առավելագույն միավորներ էին շնորհել 11-ամյա երգչուհուն` նա հնարավոր 99–ից ստացել էր 98 միավոր, գրում է Newsarmenia.am-ը:
«Մանկական Նոր ալիքի» ժյուրին, ըստ ավանդույթի, գլխավորում էր մրցույթի գեղարվեստական ղեկավար, ժողովրդական արտիստ Իգոր Կրուտոյը։ Ժյուրիի կազմում ներառված էին նաև Լև Լեշչենկոն, Ֆիլիպ Կիրկորովը, Սերգեյ Լազարևը, Յուլիա Սավիչևան, Ալեքսանդր Ռիբակը, Ալեքսանդր Իվանովը, Կատյա Իվանչիկովան (IOWA խումբ) և Ռոբերտո Քել Տորեսը։ Այս տարի մրցույթն, որին մասնակցում էր 15 պատանի երգիչ` 12 երկրից, անցկացվում էր օգոստոսի 11–ից 13–ը։ «Նոր ալիքի» բեմում մասնակիցների հետ զուգընթաց ելույթ էին ունենում շոու բիզնեսի աստղերը` Վալերիան, Թիմուր Ռոդրիգեսը, «Դիսկոտեկա Ավարիան», Նիկոլայ Բասկովը, Ժասմինը, Վալերի Լեոնտևը, Սոսո Պավլիաշվիլին, «Պիցցա», 5sta Family, «ԲանդԷրոս» խմբերը և ուրիշներ։
Մերի Քոչարյանը հանդես է գալիս Հանրային Ռադիոյի «Արևիկ» մանկապատանեկան անսամբլում։ Հանրությանը հայտնի է նաև իր անհատական կատարումներով:

14 Август 2015 - 13:54 AMT
Представительница Армении Мери Кочарян заняла третье место на прошедшем в Крыму международном песенном конкурсе «Детская Новая волна 2015», сообщил на своей странице в социальной сети Facebook продюсер юной певицы Григор Кекчян.
«Поздравляю Армения… На «Детской новой волне» почетное третье место – наше!», – написал он.
В первый и во второй конкурсные дни Мери Кочарян набрала соответственно 94 и 98 баллов из 99 возможных.
Конкурс стартовал вечером 11 августа на центральном стадионе международного детского центра «Артек».
Победительницей конкурса стала мальтийка Кауки Гайя. Участники конкурса из России – дуэт «Дикие гитары» – занял второе место, сообщает «Новости-Армения».
В этом году конкурс проходил с 11 по 13 августа. Всего в нем участвовали 15 юных певцов из 12 стран. Наряду с участниками на сцене «Новой волны» выступили звезды шоу-бизнеса, среди которых Валерия, Тимур Родригез, «Дискотека Авария», Николай Басков, Жасмин, Валерий Леонтьев, Сосо Павлиашвили, группы «Пицца», 5sta Family, «БандЭрос» и другие.
Возглавлял жюри «Детской Новой волны», согласно сложившейся традиции, художественный руководитель конкурса, народный артист России Игорь Крутой. Также в состав жюри вошли Лев Лещенко, Филипп Киркоров, Сергей Лазарев, Юлия Савичева, Александр Рыбак, Александр Иванов, Катя Иванчикова (группа IOWA) и Роберто Кель Торрес.
Впервые «Детская Новая волна» прошла в Москве в 2008 году. Она имела большой успех, а в 2009 году оргкомитет мероприятия получил свыше 4 тысяч заявок. В 2010 году «Детская Новая волна» переехала в «Артек».
Одно из самых важных направлений в работе оргкомитета мероприятия – проведение благотворительной программы, а именно формирование системы выявления, поддержки и развития одаренных детей.