Ժամը 14։00-ի դրությամբ սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեին մասնակցել է քվեարկելու իրավունք ունեցող 1.005.333 ընտրող կամ քվեարկելու իրավունք ունեցող քաղաքացիների 39.17%-ը։ Համապատասխան տվյալները հրապարակված են ԿԸՀ կայքում:
Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիները դեկտեմբերի 6-ին քվեարկում են կիսանախագահական կառավարման համակարգից խորհրդարանականի անցում նախատեսող սահմանադրական փոփոխությունների համար: Առավոտյան ժամը 08:00-ից գործում է 1997 ընտրատեղամաս, որոնք կփակվեն ժամը 20:00-ին:
Երևանում քվեարկել է ընտրողների 36.10%-ը, Արագածոտնում՝ 42.12%-ը, Արարատում՝ 50.52%-ը, Արմավիրում՝ 40.20%, Գեղարքունիքում՝ 40.18%, Լոռիում՝ 36.85%, Կոտայքում՝ 39.26%, Շիրակում` 31.82%, Սյունիքում՝ 51.11%, Վայոց Ձորում՝ 45.14%, Տավուշում` 39.1%.

6 Декабрь 2015 - 15:19 AMT
По положению на 17:00 в референдуме по конституционным реформам в Армении приняло участие 34.29% избирателей
По положению на 17:00 в референдуме по конституционным реформам в Армении приняло участие 34.29% имеющих право на голосование или 1 млн 5 тысяч 333 человекa, сообщает пресс-служба Центральной избирательной комиссии Республики Армения.
В Ереване проголосовало 36.10% избирателей, в Арагацотне – 42.12%, в Араратской области – 50.52%, в Армавире – 40.20%, Гегаркунике – 40.18%, в Лори – 36.85%, в Котайке – 39.26%, в Ширакской области – 31.82%, в Сюнике 51.11%, Вайоц Дзоре – 45.14%, в Тавушской области – 39.1%: