9 Դեկտեմբեր 2006 - 11:51 AMT
17-ամյա Սիլվան դարձել է Next Big Thing երաժշտական մրցույթի հաղթողը: Սիլվան կարողացել է հաղթել Մեծ Բրիտանիայի, Գանայի, Մալավիի եւ ԱՄՆ վեց խմբերի եւ երգիչների: I Like երգը, որը գրել է նրա եղբայրը, դատավորները թարմ եւ նոր են անվանել, իսկ կատարումը` անգերազանցելի: Ժյուրիի անդամներից մեկը` պրոդյուսեր Ուիլյամ Օրբիթը, հայտարարել է, որ Սիլվան պարզապես հրաշալի է:
Generation Next նախագծի շրջանակներում անցնող մրցույթի նպատակը BBC-ի Համաշխարհային ծառայության հեռուստա կամ ռադիոծրագրերին հետեւող մի քանի տասնյակ երկրներից լավագույն երգիչներին որոշելն է: Ընդ որում, մրցույթին կարող էին մասնակցել 18-ից ոչ բարձր կատարողները: Ժյուրիի կազմի մեջ էին մտնում հայտնի երաժիշտներ, փորձագետներ, քննադատներ եւ լրագրողներ, այդ թվում հռչակավոր պրոդյուսեր Ուիլյամ Օրբիթը, Ջեֆ Տրեւիսը, աֆրիկյան աստղ Անջելիկ Կիջոն եւ Dirty Pretty Things խմբի թմբկահար Հերի Պոուելը, հաղորդում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը:

9 Декабрь 2006 - 11:51 AMT
17-летняя Сильва стала победительницей музыкального конкурса Next Big Thing. Сильва сумела обойти шесть групп и певцов из Великобритании, Ганы, Малави и США. Звучание песни I Like, которую написал ее брат, судьи назвали свежим и новым, а представление – непревзойденным. Один из членов жюри, продюсер Уильям Орбит, заявил, что Сильва была просто великолепна.
Цель состязания, прошедшего в рамках проекта Generation Next – определить лучших музыкантов из многих десятков стран, в которых смотрят или слушают теле- и радиопрограммы Всемирной службы Би-би-си. При этом участвовать в конкурсе могли исполнители не старше 18 лет. В состав жюри входили известные музыканты, эксперты, критики и журналисты, в том числе легендарный продюсер Уильям Орбит, основатель независимого лейбла Джефф Травис, африканская звезда Анджелик Киджо и барабанщик группы Dirty Pretty Things Гэри Пауэлл, сообщает русская служба BBC.