26 Փետրվար 2016 - 09:50 AMT
Ծանոթանալով ցանկին` PanARMENIAN.Net-ը ներկայացնում է 5 նորույթ, որոնք կարելի է դիտել մարտին Երևանի կինոթատրոններում:
«Կենդանապոլիս» (օրիգ. անվանումը Zootopia)
Համակարգչային անիմացիա, ԱՄՆ, 2016թ.
Ռեժիսորներ` Բայրոն Հովարդ, Ռիչ Մուր
Դերերում` Ջենիֆեր Գուդվին, Ջեյսոն Բեյթման, Շաքիրա, Իդրիս Էլբա, Ջեյ Քեյ Սիմոնս
Պրեմիերան Երևանում մարտի 3-ին
Լեգենդար Pixar ստուդիայի յուրաքանչյուր նախագիծ մեծ իրադարձություն է անիմացիոն ֆիլմերի աշխարհում, հատկապես, եթե իրականացնողը Disney-ի նման հսկան է: Ստուդիայի նախորդ` «Լավ դինոզավրը» կինոնկարն անարժանիորեն անտեսվեց հանդիսատեսի կողմից, հիմնականում անհեռատես շուկայագետների պատճառով: Այս անգամ, կարծես, ամեն ինչ կարգին է. ագրեսիկվ և ակտիվ գովազդն անկասկած մեծ շահույթ կապահովի զարմանալի այս ֆիլմին: Պատմությունը ծավալվում է Կենդանապոլիսում` խոշոր մի քաղաքում, որի բնակչությունն ամբողջովին բաղկացած է կենդանիներից:
«Կեցցե Կեսարը» (օրիգ. անվանումը Hail, Caesar!)
Կատակերգություն, ԱՄՆ, 2016թ.
Ռեժիսորներ` Ջոել Քոեն, Իթան Քոեն
Դերերում` Ջոշ Բրոլին, Ջորջ Քլունի, Չեննինգ Տատում, Տիլդա Սուինթոն, Ռեյֆ Ֆայնս, Ջոն Հիլլ, Ֆրենսիս ՄակԴորմանդ, Քրիսթոֆեր Լամբերտ, Սքարլեթ Յոհանսոն
Պրեմիերան Երևանում մարտի 10-ին
Քոեն եղբայրների այցեքարտը յուրօրինակ հումորի զգացումն է` սև և ֆատալիզմով հագեցած: Եվ թեև նրանց աշխատանքները հիմնականում ներկայացվում են որպես կատակերգություն, իրականում դրանք ցանկացած դրամայից լուրջ են: «Կեցցե Կեսարը» միաժամանակ սիրո խոստովանություն է և ատելության դրսևորում հոլիվուդյան կինոարտադրության հանդեպ: Ատելի է այն ամեն ինչ կլանող հոսքագծի անտարբերության համար, որի նպատակն է միայն գումար վաստակելը, և սիրված` իսկական հեղինակներին առանց որևէ սահմանափակման արարելու ընձեռած հնարավորության համար:
«Դիվերգենտ, գլուխ 3. Պատի ետևում» (օրիգ. անվանումը The Divergent Series: Allegiant)
Ֆանտաստիկա, մարտաֆիլմ, արկածային, ԱՄՆ, 2016թ.
Ռեժիսոր` Ռոբերտ Շվենթկե
Դերերում`էլիսոն Ռոու, Շեյլին Վուդլի, Մայլզ Թելլեր, Տեո Ջեյմս, Զոի Կրավից
Ամերիկացի հեղինակ Վերոնիկա Ռոթի «Դիվերգենտ» շարքի էկրանավորումների անվերջանալի հոսքի երրորդ մասն է: Միաժամանակ, սա հերթական «տպաքանակն է», որը փոխարինելու է գալիս ավարտված «Քաղցած խաղերին»: Թրիսն ու Ֆորը առաջին անգամ լքում են քաղաքն ու հարազատներին և հայտնվում են Չիկագոն մեկուսացնող պատից այն կողմ` վտանգավոր աշխարհում, որտեղ ի հայտ է գալիս ապշեցուցիչ ճշմարտությունը: Նրանք պետք է արագ կողմնորոշվեն, թե ում կարելի է վստահել, քանի որ պատերից այն կողմ թեժացող պայքարը սպառնում է ամբողջ մարդկությանը: Փրկվելու համար Թրիսը ստիպված է բարդ ընտրություն կատարել արիության, հավատարմության, սիրո և զոհաբերության գնալու անհրաժեշտության միջև:
«Լոնդոնի անկումը» (օրիգ. անվանումը London Has Fallen)
Մարտաֆիլ, թրիլեր, ԱՄՆ, Մեծ Բրիտանիա, 2016թ.
Ռեժիսոր` Բաբակ Նաջաֆի
Դերերում` Ջերարդ Բաթլեր, Ահարոն Էքհարթ, Մորգան Ֆրիմեն, Անջելա Բասեթ, Ռոբերտ Ֆոսթեր
Պրեմիերան Երևանում մարտի 17-ին
3 տարի առաջ հայտնի ռեժիսոր Անտուան Ֆուկուան ներկայացրեց աշխարհին վերջին շրջանի լավագույն մարտաֆիլմերից մեկը: «Օլիմպոսի անկումը» կուռ ու լարված մի պատմություն էր Սպիտակ տան վրա հարձակման մասին, որտեղ գործողությունը համեմված է բավականին հաջող ներկայացված ԱՄՆ նախագահի անձնական դրամայով: Այս անգամ ահաբեկիչների հարվածի տակ կլինի «քաղաքակիրթ աշխարհի օրրանը»` Լոնդոնը, և, կրկին, ինչ-որ կերպ իրադարձությունների կիզակետում հայտնված ԱՄՆ նախագահը: Միակ բանը, որը կասկած է առաջացնում ռեժիսորի փոխարինումն է, թեև կինոնկարի թրեյլերն, առնվազն, վիթխարի տեսարան է խոստանում:
«Բեթմենն ընդդեմ Սուպերմենի. Արդարության շեմին» (օրիգ. անվանումը Batman v Superman: Dawn of Justice)
Ռեժիսոր` Զակ Սնայդեր
Դերերում` Հենրի Քավիլ, Բեն Աֆլեկ, Էմի Ադամս, Դայան Լեյն, Լոուրենս Ֆիշբորն, Գալ Գադոթ, Ջեսսի Այզենբերգ, Ջերեմի Այրոնս
Պրեմիերան Երևանում մարտի 24-ին
Կոմիքսների երկրպագուները սպասում են այս կինոնկարին այն պահից ի վեր, երբ տպագիր հրատարակություններում տեղի ունեցավ երկու գլխավոր գերհերոսների` Բեթմենի և Սուպերմենի բախումը: «Մութ ասպետի» մեծ ֆինանսական հաջողությունն ու Marvel-ի հիանալի կառուցված կինոաշխարհը հանգիստ չեն տալիս Warner Bros ստուդիային: Այս անգամ ստուդիան մեծ ռիսկի գնաց. այդ հսկային արտադրական բյուջեն հասնում է գրեթե կես միլիարդ դոլարի, արդեն իսկ վերածվելով պատմության ամենաթանկ նախագծի: Եթե քիչ գումար հավաքվի, ռեժիսոր Զակ Սնայդերը բարդ վիճակում կհայտնվի, թեև օրերս նա հայտարարել է, որ շուտով ձեռնամուխ է լինելու ավելի մեծածավալ «Արդարության լիգայի» նկարահանումներին:

26 Февраль 2016 - 08:21 AMT
Ознакомившись с расписанием, PanARMENIAN.Net представляет пять новинок, которые можно будет посмотреть в марте в кинотеатрах Еревана.
«Зверополис» (ориг. название Zootopia)
Режиссеры Байрон Ховард, Рич Мур
В ролях Джиннифер Гудвин, Джейсон Бейтман, Шакира, Идрис Эльба, Джей Кей Симмонс
Премьера в Ереване 3 марта
Каждый проект легендарной студии Pixar – большое событие в мире анимационных фильмов, особенно, если он осуществляется с таким гигантом, как Disney. Предыдущая картина студии «Хороший динозавр» был незаслуженно проигнорирован зрителями, по большей части, из-за недальновидности маркетологов. На этот раз, кажется, все в порядке: агрессивная и вездесущая реклама несомненно обеспечит крупные сборы удивительной картине. История разворачивается в Зверополисе – крупном городе, все население которого состоит из братьев наших меньших.
«Да здравствует Цезарь!» (ориг. название Hail, Caesar!)
Комедия, США, 2016 год
Режиссеры Джоэл Коэн, Итан Коэн
В ролях Джош Бролин, Джордж Клуни, Ченнинг Тейтум, Тильда Суинтон, Рэйф Файнс, Джона Хилл, Фрэнсис МакДорманд, Кристофер Ламберт, Скарлетт Йоханссон
Премьера в Ереване 10 марта
Своеобразное чувство юмора – черное и насквозь пропитанное фатализмом – визитная карточка великих братьев Коэн. И хоть их работы чуть менее, чем всегда позиционируются, как комедии, на деле они серьёзнее любой драмы. «Да здравствует Цезарь!» – одновременно признание в любви и декларация ненависти по отношению к голливудскому кинопрому. Ненавистен он за бездушие всепоглощающего конвейера, печатающего лишь денежные купюры. А любим за предоставляемую настоящим авторам возможность творить без каких-либо рамок.
«Дивергент, глава 3: За стеной» (ориг. название The Divergent Series: Allegiant)
Фантастика, боевик, приключения, США, 2016 год
Режиссер Роберт Швентке
В ролях Эллисон Роу, Шейлин Вудли, Майлз Теллер, Тео Джеймс, Зои Кравиц
Третья часть нескончаемого потока экранизаций цикла «Дивергент» американской писательницы Вероники Рот. Одновременно, очередная «печатная машинка», пришедшая на смену благополучно завершившихся «Голодных игр». Трис и Фор впервые покидают город и своих близких и оказываются в опасном мире за стеной, отделяющей Чикаго, где им открывается шокирующая правда. Они должны быстро разобраться, кому можно доверять, так как битва, разгорающаяся за стенами города, угрожает всему человечеству. Чтобы выжить, Трис придется сделать непростой выбор между мужеством, верностью, любовью и необходимостью идти на жертвы.
«Падение Лондона» (ориг. название London Has Fallen)
Боевик, триллер, США, Великобритания, 2016 год
Режиссер Бабак Наджафи
В ролях Джерард Батлер, Аарон Экхарт, Морган Фримен, Анджела Бассетт, Роберт Форстер
Премьера в Ереване 17 марта
Три года назад небезызвестный режиссер Антуан Фукуа представил миру один из лучших боевиков последнего времени. Фильм «Падение Олимпа» рассказывал крепкую и напряженную историю про нападение на Белый дом, разбавляя действие удачно прорисованной личной драмой президента США. На этот раз под ударом террористов окажется «колыбель цивилизованного мира» – Лондон, и, опять же, каким то образом оказавшийся в гуще событий глава звездно-полосатой страны. Единственное, что напрягает – смена режиссера, хотя трейлеры картины обещают, по меньшей мере, грандиозное зрелище.
«Бэтмен против Супермена: На заре справедливости» (ориг. название Batman v Superman: Dawn of Justice)
Режиссер Зак Снайдер
В ролях Генри Кавилл, Бен Аффлек, Эми Адамс, Дайан Лейн, Лоуренс Фишборн, Галь Гадот, Джесси Айзенберг, Джереми Айронс
Премьера в Ереване 24 марта
Фанаты комиксов ждут появление этой картины с тех пор, как впервые бумажные издания описали столкновение двух главных супергероев – Бэтмена и Супермена. Большой финансовый успех «Темного рыцаря» и прекрасно сконструированная киновселенная Marvel на дают покоя студии Warner Bros. На этот раз она рискнула по-крупному: производственный бюджет этой махины достигает почти полмиллиарда долларов, уже превратившись в самый дорогой проект в истории (без учета инфляции). Если сборы окажутся слабыми, режиссеру Заку Снайдеру придется нелегко, хотя на днях он заявил, что скоро приступает к съемкам более размашистой «Лиги справедливости».