Գերմանական Դյուսելդորֆ քաղաքում կայացել է Ադրբեջանի եւ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիաների ղեկավարների հանդիպումը: Պատվիրակությունները քննարկել են Հայաստանի եւ Ադրբեջանի հավաքականների միջեւ ֆուտբոլային խաղի անցկացման վայրը` 2008 թվականի Եվրոպայի Առաջնության նախընտրական փուլի շրջանակներում: Ադրբեջանական պատվիրակությունը ղեկավարել են Ադրբեջանի ֆուտբոլային ֆեդերացիաների ասոցիցայի նախագահ Ռամիս Միրզոյեւն ու գլխավոր քարտուղար Ֆուադ Ասադովը, իսկ հայկական կողմը` ՀՀ ֆուտբոլայաին ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը եւ գլխավոր քարտուղար Արմեն Մինասյանը: Կողմերին չի հաջողվել պայմանավորվել:
ԱՖՖԱ-ի Տեղեկատվության եւ հասրակայնության հետ կապերի վարչության ղեկավար Միքայել Ղուլիեւը հայտնել է, որ հանդիպման ընթացքում ադրբեջանական ֆեդերացիայի ղեկավարությունը հայտարարել է այն մասին, որ չի փոխել իր դրքորոշումը եւ պնդում է այս խաղերը անցկացնել չեզոք դաշտում:
Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի ղեկավարները եւս մեկ անգամ հայտարարել են այն մասին, որ հանդես են գալիս Արդբեջանի եւ Հայաստանի հավաքականների պաշտոնական խաղերը Երեւանում եւ Բաքվում անցկացնելու օգտին: Ֆեդերացիաների ղեկավարների հանդիպումները կշարունակվեն, հաղորդում է ԱՊԱ-ն:

26 Январь 2007 - 11:56 AMT
В германском городе Дюссельдорф состоялась встреча руководителей футбольных федераций Азербайджана и Армении. Делегации обсуждали возможное место проведения футбольного матча в рамках отборочного цикла Чемпионата Европы 2008 года между сборными Азербайджана и Армении. Азербайджанскую делегацию возглавляли президент Ассоциации футбольных федераций Азербайджана Рамиз Мирзоев и генеральный секретарь Фуад Асадов, а с армянскую сторону – президент футбольной федерации РА Рубен Айрапетян и генеральный секретарь Армен Минасян. Сторонам не удалось достичь договоренности.
Руководитель Департамента информации и по связям с общественностью АФФА Микаил Гулиев сообщил, что в ходе встречи руководство азербайджанской федерации заявило о том, что не изменило своей позиции и настаивает на проведении этих матчей на нейтральном поле.
Руководители Федерации футбола Армении еще раз заявили о том, что выступают за проведение официальных матчей между сборными Азербайджана и Армении в Баку и Ереване. Встречи между руководителями федераций будут продолжены.