AmeriaGroupInc ընկերությունը, որը Ամերիա ընկերությունների խմբի անդամն է ԱՄՆ-ում, մարտի 18-ից հայտարարում է մրցույթ, որի շրջանակներում մինչև ապրիլի 30-ը, կատարելով առնվազն 3 փոխանցում ԱՄՆ-ի AmeriaGroupInc-ի գրասենյակից դեպի Հայաստան, մեր հայրենակիցները հնարավորություն կստանան շահելու Հայաստան տանող ինքնաթիռի 2 տոմսից մեկը:
Ըստ մրցույթի պայմանների, խաղարկվող տոմսերից մեկը կշահի այն հաճախորդը, որը մինչև ապրիլի 30-ը կկատարի գումարային ամենամեծ դրամական փոխանցումը (կատարած բոլոր փոխանցումների գումարի ընդհանուր հայտարարը), երկրորդ հաղթողն ընտրվելու է առնվազն 3 փոխանցում կատարած հաճախորդներից՝ պատահականության սկզբունքով: Տվյալ հաճախորդների միջև կազմակերպվելու է խաղարկություն, որը կանցկացվի AmeriaGroupInc ընկերության գրասենյակում:
Մրցույթի արդյունքները կամփոփվեն մինչև մայիսի 10-ը, որի մասին կտեղեկացվի AmeriaGroupInc ընկերության կայքում և ֆեյսբուքյան էջում, հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը:
2016թ. տարեսկզբին AmeriaGroupInc ընկերությունը ներդրել է ֆիզիկական անձանց միջև դրամական փոխացնումներ կատարելու նոր համակարգ, որի միջոցով հնարավոր է ԱՄՆ-ից 15 րոպեի ընթացքում իրականացնել դրամական փոխանցումներ դեպի Հայաստան և աշխարհի 120-ից ավել երկրներ: Դրամական փոխանցումների համար գործում են միջնորդավճարի ցածր սահմանաչափեր, մասնավորապես` մինչև 100 ԱՄՆ դոլար փոխանցման դեպքում միջնորդավճարի չափը կազմում է 2 ԱՄՆ դոլար, իսկ 100 ԱՄՆ դոլարից ավել գումար փոխանցելու դեպքում՝ ընդամենը 2%:

Компания AmeriaGroupInc, которая является членом группы компаний Америя в Соединенных Штатах Америки, разыгрывает два билета по направлению США-Армения, сообщает пресс-служба компании.
AmeriaGroupInc с 18 марта объявила конкурс, в рамках которого, совершив до 30 апреля не более чем 3 перевода из офиса AmeriaGroupInc в Армению, клиенты получат возможность выиграть один из двух авиабилетов в республику.
Согласно условиям конкурса, один из разыгрываемых билетов выиграет тот клиент, который до 30 апреля совершит самый большой по объему денежный перевод, а второй победитель будет выбран методом случайного отбора из клиентов, совершивших как минимум три перевода.
Среди указанных клиентов будет организован розыгрыш, который пройдет в офисе AmeriaGroupInc. Результаты конкурса будут объявлены до 10 мая. Информация будет размещена на сайте компании и на странице в Facebook, передает АРКА.
В начале 2016 года компания AmeriaGroupInc внедрила новую систему денежных переводов для физических лиц, посредством которого возможно совершить перевод из США в Армению и более чем 120 стан мира в течение 15 минут.
Для денежных переводов установлены низкие тарифы, в частности, в случае перевода до $100 комиссия составляет $2, а для перевода в размере свыше 100 – только 2%. Денежные переводы осуществляются через платежно-расчетную систему SIGUE.