20 Ապրիլ 2016 - 06:26 AMT
Ապրիլի 19-ի լույս 20-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում գրանցվել է հրադադարի խախտման 9 միջադեպ: Ադրբեջանական կողմը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հիմնականում անկանոն բնույթի կրակահերթեր է արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ:
ԼՂՀ ՊԲ-ից ստացված օպերատիվ տեղեկատվության համաձայն` ապրիլի 19-ի լույս 20-ի գիշերը ադրբեջանա-ղարաբաղյան զինված դիմակայության գոտում օպերատիվ իրադրությունը մնացել է անփոփոխ: Առաջնային գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, խոշոր տրամաչափի դիպուկահար զենքերից եւ 60 միլիմետրանոց ականանետից (1 արկ) կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտել է ավելի քան 50 անգամ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը եւ շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջեւ դրված մարտական խնդիրը:
Ապրիլի 18-ի լույս 19-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում գրանցվել է խախտման 18 միջադեպ: Ադրբեջանական կողմը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից հիմնականում անկանոն բնույթի կրակահերթեր է արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ:

20 Апрель 2016 - 07:22 AMT
В ночь на 20 апреля в северо-восточном направлении армяно-азербайджанской государственной границы зарегистрировано 9 случаев нарушения режима прекращения огня.
Азербайджанская сторона вела, в основном, беспорядочную стрельбу из стрелкового оружия различных калибров в направлении армянских позиций.
Передовые подразделения ВС Армении, проявляя сдержанность, прибегали к ответным действия лишь в случае крайней необходимости и уверенно контролировали ситуацию на границе, сообщает пресс-служба Министерства обороны Армении.
В ночь на 19 апреля на северо-восточном участке армяно-азербайджанской государственной границы режим прекращения огня был нарушен 18 раз. Азербайджанская сторона подвергла армянские позиции нерегулярному обстрелу из стрелкового и снайперского оружия разного калибра.