Ապրիլի 22-ի լույս 23-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում գրանցվել է հրադադարի խախտման 8 միջադեպ: Ադրբեջանական կողմը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից հիմնականում անկանոն բնույթի կրակահերթեր է արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ: Բացի հրաձգային զինատեսակներից` կիրառվել 1 նաև 60 մմ-ոց (2 արկ) ականանետ:
ԼՂՀ ՊԲ-ից ստացված օպերատիվ տեղեկատվության համաձայն` ապրիլի 22-ի լույս 23-ի գիշերը ադրբեջանա-ղարաբաղյան զինված դիմակայության գոտում օպերատիվ իրադրությունը մնացել է նույնը: Առաջնային գծի ողջ երկայնքով, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտել է շուրջ 65 անգամ: Հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) ուղղությամբ` ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ (2 արկ), ՌՊԳ-7 (2 արկ) ու ՀԱՆ-17 (13 արկ) տիպի նռնականետեր և ԶՈւ-23-2 տիպի զենիթային համակարգ (15 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների պատասխան գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշվել է:
Ապրիլի 21-ի լույս 22-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում գրանցվել է հրադադարի խախտման 27 միջադեպ: Ադրբեջանական կողմը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից հիմնականում անկանոն բնույթի կրակահերթեր է արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ: Բացի հրաձգային զինատեսակներից` կիրառվել են նաև 60 մմ-ոց (6 արկ), 82 մմ-ոց (3 արկ) ականանետեր և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (2 արկ):

23 Апрель 2016 - 06:43 AMT
В ночь на 23 апреля в северо-восточном направлении армяно-азербайджанской государственной границы зарегистрировано 8 случаев нарушения режима прекращения огня.
Азербайджанская сторона из стрелкового и снайперского оружия различных калибров вела беспорядочный огонь в направлении армянских постовых. Помимо стрелкового оружия, противник применил 60-мм миномет (2 снаряда).
Передовые подразделения ВС Армении, проявляя сдержанность, прибегали к ответным действия лишь в случае крайней необходимости и уверенно контролируют ситуацию на границе,сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
В ночь на 22 апреля на северо-восточном отрезке армяно-азербайджанской границы было зафиксировано 27 случаев нарушения режима прекращения огня азербайджанской стороной.
В частности, противник вел беспорядочную стрельбу по армянским позициям из артиллерийского и снайперского оружия. Кроме того, азербайджанские ВС применили минометы 60 мм (6 снарядов), 82 мм (3 снаряда) и гранатометы РПГ-17 (2 снаряда). Передовые подразделения ВС Армении, проявив сдержанность, прибегали к ответным действиям лишь в случае крайней необходимости.