2 Մայիս 2016 - 06:30 AMT
Հրթիռակոծվել են նաև Մոկամպե, Խելտիե, Ազիզիե, Սեյիտ Ալի, Ճապրիե, Նոր Գյուղ, Թելեֆոն Հաուաի, Թըպ ալ Արապի շրջանները, հանրային պարտեզի շրջակայքն ու Նեյել պողոտան։
Վերջին տվյալներով 7 զոհ, 66 վիրավոր կա: Վիրավորների թվում երկու հայուհի կա՝ մայր և դուստր, գրում է Հալեպի «Գանձասար» թերթի ֆեյսբուքյան էջը։
Ապրիլի 30-ին մահացել է մի քանի օր առաջ Հալեպի հրթիռակոծման հետևանքով ծանր վիրավորված Ամի Ավագյանը:
Ապրիլի 28-ին Հալեպի Նոր գյուղի շրջանը հրթիռակոծվել է ահաբեկչական խմբավորումների կողմից. 6 զոհ, 43 վիրավ: Հալեպում ապրիլի 27-ին կրկին հրթիռակոծության թիրախ է դարձել քրիստոնեաբնակ Ազիզիյե թաղամասը. 4 զոհ և 25 վիրավոր: Ահաբեկչական խմբավորումների կողմից շարունակվել են Ճեմիլիե, Պէպ ալ Ֆարաճ, Աազամիե, Մուհաֆազա, Մաշարքա, Սուլեյմանիե շրջանների, ինչպես նաև պետական համալսարանի հրթիռակոծումը:

2 Май 2016 - 07:04 AMT
Артобстрелу были подвергнуты также кварталы Мокампе, Хелтие, Азизие, Мейит Али, Чаприе, Нор Гюх, Телефон Ауаи, Тым ал Арапи, а также общественный парк и проспект Неель.
По последним данным, есть 7 жертв, еще 66 человек ранены, из которых двое – армяне, передаетстраница издания «Гандзасар» в Фейсбук.
30 апреля скончалась тяжело раненая за несколько дней до этого в результате артобстрела Алеппо Ами Авагян..
28 апреля армянонаселенный квартал Алеппо Нор Гюх подвергся обстрелу со стороны террористических группировок: 6 человек погибли, еще 43 ранены. 27 апреля в Алеппо подвергся артобстрелу христианский квартал Азизие, в результате чего 4 человека погибли, 25 получили ранения. Боевики продолжили обстрел районов Чемилие, Пеп ал Фарач, Аазамие, Муафаза, Машарка, Свулеймание, а также государственного университета.