6 Մայիս 2016 - 06:25 AMT
Մայիսի 5-ի լույս 6-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում ադրբեջանական կողմը կրկին տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հիմնականում անկանոն բնույթի կրակահերթեր է արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ:
ՀՀ զինված ուժերը վստահորեն վերահսկում են սահմանային իրավիճակը և համարժեք գործողությունների են դիմում միայն հակառակորդի կողմից արձանագրվող նպատակային խախտումների դեպքում, հայտնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ԼՂՀ ՊԲ-ից ստացված օպերատիվ տեղեկատվության համաձայն` անցած գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը մնացել է նույնը: Հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում խախտել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից` որոշ ուղղություններում կիրառելով նաև 82 մմ ականաննետեր և ձեռքի հակատանկային նռնականետ (ՁՀՆ-7):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնային գծում` անհրաժեշտության դեպքում դիմելով իրադրության զարգացմանը համահունչ գործողությունների:

6 Май 2016 - 06:50 AMT
В ночь на 6 мая на северо-восточном участке армяно-азербайджанской государственной границы азербайджанская сторона вела, в основном, беспорядочный огонь по армянским позициям из стрелкового оружия различного калибра.
ВС Армении уверенно контролируют ситуацию на границе и прибегают к соответствующим действиям только при целевых нарушениях со стороны противника.
По оперативным данным Армии обороны НКР,в ночь на 6 мая ситуация на линии соприкосноваения карабахско-азейрбаджаенской границе оставалась без изменений.
Противник нарушал договоренность о прекращении огня, ведя обстрел, в основном, из стрелкового оружия различного калибра, на отдельных участках применял также 82 мм минометы и ручные противотанковые гранатометы (РПГ-7).
Передовые части Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики продолжают обеспечивать полный контроль на передовой, в случае необходимости прибегая к ответным действиям, сообщает пресс-служба АО НКР.