Եվրատեսիլ-2007 մրցույթին Հայաստանը կներկայացնի երգիչ Հայկոն «Anytime you need» երգով: Ինչպես հաղորդում է www.eurovision.am կայքը, Հայկոի թեկնածությունը Եվրատեսիլ-2007 ազգային մրցույթի արդյունքում ստացավ ինչպես ժյուրիի անդամների, այնպես էլ հեռուստադիտողի աջակցությունը: Նշենք, որ Հայկոն ճանաչվել էր Հայաստանի 2006 թվականի «լավագույն երգիչ»:
Հիշեցնենք, որ 2006 թվականին Հայաստանն առաջին անգամ մասնակցեց Եվրատեսիլ մրցույթին: Հանրապետությունը ներկայացնող Անդրեն, որը կատարեց «Without your love» երգը, զբաղեցրեց 8-րդ տեղը, որի շնորհիվ այս տարի Հայկոն կմասնակցի մրցույթի եզրափակչին, շրջանցելով ընտրական փուլը: Եվրատեսիլ-2007-ի եզրափակիչը կկայանա մայիսի 12-ին Հելսինկիում:

26 Февраль 2007 - 09:52 AMT
Армению на конкурсе Eurovision 2007 будет представлять певец Айко с песней “Anytime you need”. Как сообщает www.eurovision.am, кандидатура Айко по результатам национального конкурса Eurovision 2007 была поддержана и членами жюри, и телезрителями. Отметим, что Айко был признан “лучшим певцом” Армении в 2006 году.
Напомним, что в 2006 году Армения впервые приняла участие в конкурсе Eurovision. Представляющий республику певец Андре, исполнивший песню “Without your love”, занял 8-ое место, благодаря чему в этом году Айко примет участие сразу в финале конкурса, минуя отборочный тур. Финал конкурса Eurovision 2007 состоится 12 мая в Хельсинки.