11 Մայիս 2016 - 10:04 AMT
ՀՀ ՊՆ խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանն անդրադարձել է Ադրբեջանում շրջանառվող այն «տեղեկություններին» թե, իբր, հայկական կողմը քիմիական զենք է օգտագործել Ադրբեջանի դեմ:
«Մի քանի խոսք սպիտակ ֆոսֆորի մասին. Ադրբեջանն անբարեկիրթ մոլորության մեջ է գտնվում: Բայց մեզ հասկանալի է այդպիսի պահվածքը: Ճիշտ է ասված. «У страха глаза велики: чего нет, и то видят» (Վախի աչքերը մեծ են. ինչ չկա, դա էլ են տեսնում)»,-ասվում է Հովհաննիսյանի ֆեյսբուքյան էջում արված գրառման մեջ:
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն հայտարարել է, թե մտադիր է Ադրբեջանում հավատարմագրված արտերկրյա դեսպանությունների ռազմական կցորդներին ներկայացնել չպայթած ֆոսֆորային զինամթերքը, որը հայտնաբերվել է շփման գծին մոտ ադրբեջանական գյուղերից մեկում: Ըստ Ադրբեջանի ՊՆ-ի, այն քիմիական նյութ է պարունակում:

11 Май 2016 - 10:16 AMT
Пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян прокомментировал заявление Баку об использовании армянской стороной фосфорного боеприпаса в ходе апрельских боев.
«Азербайджан находится в неблагопристойном заблуждении. Но нам понятно подобное поведение. Верно сказано, «у страха глаза велики: чего нет, и то видят» — написал пресс-секретарь Минобороны Армении на своей странице в социальной сети Facebook.
Ранее национальное агентство по разминированию территорий Азербайджана (ANAMA) сообщило об обнаружении неразорвавшегося фосфорного снаряда на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения в Карабахе.