«Եվրատեսիլ-2016» երգի միջազգային մրցույթի կազմակերպիչները ներկայացրել են մայիսի 14-ին կայանալիք եզրափակիչ փուլի մասնակիցների ելույթների հաջորդականության ցանկը:
Ցանկը հաստատվել է մրցույթի պրոդյուսերների, Եվրոպական հեռարձակողների միության գործադիր նախագահ Իոն Օլա Սանդի և ժյուրիի խմբի նախագահ Ֆրենկ Դիտեր Ֆրեյլինգի կողմից:
Հայտնի է, որ Հայաստանի ներկայացուցիչ Իվետա Մուկուչյանն իր LoveWave երգով հանդես է գալու 26 համարի ներքո` եզրափակելով ելույթների շարքը: Մինչդեռ բացումն անելու է Բելգիայի ներկայացուցիչը, որին կհաջորդեն Չեխիան, Նիդեռլանդները, Ադրբեջանն ու Հունգարիան: Իսկ հարևան Ռուսաստանն ու Վրաստանը հանդես կգան 18 և, համապատասխանաբար, 23 համարների ներքո, Eurovision.tv-ին հղումով գրում է Tert.am-ը:
Մայիսի 12-ին Ստոկհոլմում կայացել է «Եվրատեսիլ-2016»-ի 2-րդ կիսաեզրափակիչը, որին հաջորդած քվեարկության արդյունքներով՝ եզրափակիչ անցած տասը երկրներն են՝ Լատվիա, Վրաստան, Բուլղարիա, Ավստրալիա, Ուկրաինա, Սերբիա, Լեհաստան, Իսրայել, Լիտվա, Բելգիա:

13 Май 2016 - 07:01 AMT
Организаторы международного песенного конкурса «Евровидения-2016» опубликовали порядок выступления исполнителей в финальном шоу, которое состоится в субботу, 14 мая,
Порядок выступления определен продюсерами конкурса, исполнительным директором «Евровидения» Ион Ола Сандом, также председателем жюри Франком-Дитером Фрайлинг.
Известно, что представляющая Армению участница Ивета Мукучян со своей песней «LoveWave» (Волна любви) выступит под последним 26 номером.
12 мая в Стокгольме завершился второй полуфинал «Евровидения-2016», по результатам голосования в финал прошли Латвия, Грузия, Болгария, Австралия, Сербия, Польша, Израиль, Литва и Бельгия.