Նախնական տվյալներով Փարիզ-Կահիրե չվերթի ուղևորների շրջանում ՀՀ քաղաքացիներ չկան: Այդ մասին Ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
Մայիսի 19-ին Փարիզից Կահիրե ուղևորվող EgyptAir ավիաընկերության ինքնաթիռն անհետացել է ռադարներից: Վերջին տվյալներով, ինքնաթիռն ընկել է Միջերկրական ծովը: Ըստ ավիաընկերության տվյալների, ինքնաթիռում եղել է 66 մարդ. 56 ուղևոր, այդ թվում՝ 3 փոքր երեխա, և անձնակազմի 10 անդամ: Ուղևորների թվում կան եգիպտացիներ, բրիտանացիներ, ֆրանսիացիներ, սաուդացիներ և Իրաքի քաղաքացիներ:
Ֆրանսիայի մայրաքաղաքից ինքնաթիռը դուրս է եկել Փարիզի ժամանակով 23:09-ին, իսկ Կահիրե պետք է ժամաներ 03:05-ին:

19 Май 2016 - 07:52 AMT
По предварительным данным,среди пассажиров пропавшего лайнера, выполнявшего рейс Париж-Каир, граждан Армении нет.Об этом на своей странице в социальной сети Фейсбук сообщил пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян.
19 мая с экранов радаров пропал самолет А320 египетской авиакомпании EgyptAir, следовавший из Парижа в Каир.По последним данным, самолет Egyptair упал в Средиземное море.По данным авиакомпании, на борту находились 66 человек: 56 пассажиров, в том числе трое детей, и 10 членов экипажа. Среди них египтяне, британцы, французы, подданный Саудовской Аравии и гражданин Ирака.
Из столицы Франции самолет вылетел в 23:09 по парижскому времени, а к месту назначения он должен был прибыть в 03:05 по каирскому. Отмечается, что находясь в воздухе, к настоящему моменту самолет должен был полностью истратить все горючее.