Մայիսի 18-ի լույս 19-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում ադրբեջանական կողմը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից անկանոն բնույթի կրակահերթեր արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ: Նախորդ օրերի համեմատությամբ` օպերատիվ իրավիճակը պետական սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով համեմատաբար հանգիստ է եղել:
ՀՀ զինված ուժերը վերահսկում են սահմանային իրավիճակը և վստահորեն իրականացնում են առաջադրված խնդիրները:
ԼՂՀ ՊԲ-ից ստացված օպերատիվ տեղեկատվության համաձայն` անցած ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրադրությունը հանգիստ է եղել:
Կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հակառակորդի կողմից խախտվել է միայն տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

19 Май 2016 - 08:26 AMT
В ночь на 19 мая в северо-восточной части армяно-азербайджанской государственной границы азербайджанская сторона продолжила производить из стрелкового оружия различного калибра автоматные очередибеспорядочного характерапо армянским боевым позициям .
По сравнению с предыдущими днями оперативная обстановка по всему периметру границы РА была сравнительно спокойной.
ВС Армении сохраняют контроль над ситуацией на границе и уверенно осуществляют поставленные перед ними задачи.
В ночь на 19 мая оперативная обстановка на линии карабахских и азербайджанских ВС оставалась спокойной. Азербайджан нарушал договоренность о прекращении огня, применяя только разнокалиберное оружие.
Передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики владеют оперативной обстановкой и принимают необходимые шаги для надежной защиты армянских военных позиций, передает пресс-служба МО НКР.