30 Մայիս 2016 - 13:28 AMT
«Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Բոթլինգ Քամփնի Արմենիա» ընկերությունը մայիսի 2-ից հուլիսի 15-ն անցկացնում է «Եվրո 2016» խաղարկությունը: Գլխավոր մրցանակը հուլիսի 2-ին Ֆրանսիայի Բորդո քաղաքում կայանալիք Euro 2016-ի քառորդ եզրափակչի խաղերից մեկի ուղեգիրն է: Ընդհանուր առմամբ խաղարկվում է 5 ուղեգիր, բացի այդ՝ ֆիրմային բաժակներ, գլխարկներ, գնդակներ և սպորտային պայուսակներ: Խաղարկության մեկնարկից ի վեր արդեն 30.000 շահում է եղել, շահողներից մոտ 10.000-ն էլ հասցրել են ստանալ իրենց մրցանակները: Դրանցից երեքն ուղեգիր են, հաջողակներն էլ Բորիս Բաղդասարյանը, Կարինե Գևորգյանն ու Ալբերտ Սաֆարյանն են` Երևանից: Նրանք հուլիսին կմեկնեն Ֆրանսիա, որտեղ 5 անմոռանալի օր կանցկացնեն ու Բորդո քաղաքում կհետևեն Euro 2016-ին: Ուղեգիր շահելու հնարավորություն ունի դեռ ևս 2 քաղաքացի: Մրցանակների ընդհանուր թիվը 135.000 է:
Առաջին ուղեգիրը շահած Բորիս Բաղդասարյանն ասել է՝ հաղորդագրությունն ուղարկելու միտքը որդունն էր, որը ծանոթ էր խաղարկության պայմաններին:
«Խցանի տակի կոդն ուղարկելու հաջորդ օրը զանգահարեցին ու ասացին, որ շահել ենք: Շատ էինք ուրախացել: Չնայած Ֆրանսիայում բազմիցս եմ եղել, ֆուտբոլային հանդիպմանը, հատկապես՝ Եվրոպայի առաջնության խաղերին ներկա չեմ գտնվել»,- ասել է Բաղդասարյանը:
Խաղարկությանը մասնակցելու համար պետք է գնել դեղին խցանով 500 մլ, 1 լիտր կամ 1,5 լիտր տարողությամբ «Կոկա-Կոլա», «Կոկա-Կոլա Զերո», «Ֆանտա Նարինջ» կամ «Սպրայտ» ըմպելիքներից որևէ մեկը: Խցանի ներքին մասում նշված 10-անիշ հատուկ կոդն անհրաժեշտ է ուղարկել 1021 կարճ համարին կամ գրանցել այն Euro2016.coca-cola.am կայքում:
Ուղեգիր շահած 53-ամյա Կարինե Գևորգյանը պատմել է, որ ամուսինը գրեթե ամեն օր «Կոկա-Կոլա» է ըմպում՝ շատ է սիրում: Շահումն ընտանիքում առաջինը չէ (մինչև այս արդեն գլխարկ ու բաժակ էին շահել), բայց գլխավորն է:
«Ուրախությանս չափ չկա: Չէինք հավատում, որ շահել ենք: Հրաշք էր… Մեր ընտանիքի ֆուտբոլասերը ես եմ, և մեծագույն հաճույքով ամռանը Բորդո կմեկնեմ: Բացի այդ, մանկուց երազել եմ տեսնել Ֆրանսիան, բայց մինչև օրս չի ստացվել: Ինչպես ասում են՝ եթե մի բանի մասին շատ ես երազում, ուրեմն երազանքդ անպայման կիրականանա: Իմ երազանքը կատարվեց»,- զգացողություններով կիսվել է Կարինե Գևորգյանը:
Գլխավոր երրորդ մրցանակին արժանացած Ալբերտ Սաֆարյանը «Կոկա-Կոլա» զովացուցիչների սիրահար է, ուղեգիրն էլ շահել է հենց առաջին SMS հաղորդագրությունն ուղարկելով: Բացի այդ, նաև ֆուտբոլի մեծ երկրպագու է:
«Խաղարկության պայմաններին ծանոթ էի, գիտեի, որ հնարավոր է շահել: Ի դեպ, ընկերս 2010-ին Հարավային Աֆրիկայում ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության ուղեգիր հաղթողներից մեկն էր, այնպես որ հավատում էի, որ գուցե մի օր ես էլ շահեմ: Ուղարկեցի, բայց երբ զանգահարեցին ու ասացին, որ հաղթել եմ, չհավատացի՝ կարծում էի, թե ընկերներիցս մեկն է, կատակում: Ուղարկածս կոդը կրկնելուց հետո միայն հավատացի, որ իրոք շահել եմ»,- ասել է Ալբերտ Սաֆարյանը:
Գրանցման վերջնաժամկետը հուլիսի 15-ն է՝ մինչև ժամը 00:00-ն, բայց ուղեգրերի վերջին վիճակահանությունը կայանալու է հունիսի 7-ին: Մրցանակների վիճակահանությունն անցկացվում է ամեն օր, իսկ գլխավոր մրցանակի՝ ուղեգրերի հաղթողները որոշվում են շաբաթական պարբերականությամբ:

31 Май 2016 - 09:33 AMT
Компания «Кока-Кола Хелленик Ботлинг Кампни Армения» со 2 мая до 15 июля проводит розыгрш билетов на «Евро-2016». Главный приз – поездка во Францию, на один из матчей четвертьфинала Евро-2016.
Разыгрываются всего 5 билетов, а также фирменные кружки, головные уборы, мячи и спортивные сумки. С начала проведения акции уже разыграно более 30.000 призов, больше 10.000 человек уже успели получить свои подарки. Трое из них – ереванцы Борис Багдасарян, Карине Геворкян и Альберт Сафарян, выиграли путешествие во Францию, где они проведут пять незабываемых дней и будут следить за «Евро-2016». Шанс выиграть поездку на чемпионат Еропы по футболу есть еще у двух людей. Общее число призов – 135.000.
Выигравший первый билет во Францию Борис Багдасарян рассказал, что идея отправки сообщения и участия в конкурсе принадлежит его сыну, который был знаком с условиями игры.
«Сразу на следующий день после отправки кода, который был указан под крышкой, нам позвонили и сказали, что мы выиграли поездку. Мы очень обрадовались. Я много раз бывал во Франции, но никогда не был на играх Чемпионата Европы по футболу», – сказал Багдасарян.
Для участия в розыгрыше нужно приобрести любой из напитков «Кока-Кола», «Кока-Кола Зеро», «Фанта Апельсин» или «Спрайт» с желтой крышкой в размере 500 мл, 1 литр или 1,5 литра. Внутри указан 10-значный код, который необходимо отправить на короткий номер 1021 или зарегистрировать его на сайте Euro2016.coca-cola.am.
53-летняя Карине Геворкян, выигравшая второй билет на футбол, рассказала, что ее муж очень любит «Кока-Колу» и пьет напиток чуть ли не каждый день. Это не первый выигрыш от «Кока Колы» для семьи Геворкян, они уже выигрывали стакан и кепку.
«Моя радость не имеет предела. Мы не верили, что победили. Это чудо… В нашей семье главный болельщик – я, и с большим удовольствием отправлюсь летом в Бордо. Кроме этого, я с самого детства мечтала побывать во Франции, но до сих пор не удавалось. Верно говорят, что чего-то сильно желаешь, то мечта сбудется. Моя мечта сбылась», – поделилась своими ощущениями Карине Геворкян.
Победитель третьего главного приза – Альберт Сафарян, который также любит напитки «Кока-Колы». Он выиграл поездку первым же отправленным СМС.
«С уловиями розыгрыша был знаком, знал, что выиграть билет можно, т.к. мой друг еще в 2010 году был одним из тех, кто выиграл поездку в Южную Африку на Чемпионат мира, так что я верил, что, возможно, однажды и сам выиграю. Правда, после того, как я отправил СМС с кодом и мне позвонили и сказали, что я выиграл поездку, сначала не поверил. Мне казалось, что это мои друзья подшучивают. Только после того, как мне повторили отправленный мною код, я поверил, что на самом деле выиграл», – сказал Альберт Сафарян.
Розыгрыш призов завершится 15 июля в 00:00, но розыгрыш последнего билета на поездку «Евро-2016» пройдет 7 июня. Розыгрыши призов проводятся каждый день, а победители главного приза определяются в конце недели.