6 Հունիս 2016 - 05:11 AMT
Հունիսի 5-ի լույս 6-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերական անդորր:
Հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտել է հիմնականում հրաձգային զինատեսակներից` տեղ –տեղ կիրառելով նաև դիպուկահար հրացաններ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հավատարիմ են մնացել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությանը և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:
Հունիսի 3-ի լույս 4-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերական անդորր: Կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հակառակորդը խախտել է միայն հրաձգային զինատեսակներից:

В ночь с 5-го на 6-ое июня на линии соприкосновения ВС Карабаха и Азербайджана сохранялась относительно спокойная оперативная обстановка.
Азербайджан нарушал договоренность о режиме прекращения огня, в основном, применяя стрелковое оружие, местами используя снайперские винтовки, передает пресс-служба АО НКР.
Передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики соблюдали договоренность о прекращении огня и продолжили уверенно нести боевое дежурство.
В ночь с 4-го на 5-ое июня обстановка на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС оставалась спокойной. Об этом сообщает министерство обороны Нагорно-Карабахской Республики.В некоторых направлениях Азербайджан нарушил договоренность о прекращении огня, прменяя разнокалиберное стрелковое оружие.