Էրեբունիում ՊՊԾ գնդի տարածքը գրաված զինյալ խմբի ներկայացուցիչներն ազատ են արձակել պատանդներից մեկին, հայտնում է «Sputnik Արմենիան»:
Զինյալները հայտարարել են, որ դա անում են որպես բարի կամքի դրսևորում:Այսպիսով ոստիկանության շենքում պատանդ է պահվում 5 մարդ, այդ թվում` Հայաստանի ոստիկանապետի տեղակալներ Վարդան Եղիազարյանը և Վալերի Օսիպյանը:
Ավելի վաղ ՀՀ ԱԱԾ-ն հայտնել էր, որ 2 պատանդ ազատ է արձակվել հատուկ նշանակության ստորաբաժանումների գործողությունների արդյունքում:
Հուլիսի 17-ի առավոտյան «Սասնա ծռեր» նախաձեռնության մի խումբ զինված անձինք պատանդ են վերցրել ոստիկանության սահմանափակ թվով ծառայողների՝ նրանց ազատման դիմաց պահանջելով ազատ արձակել մոտ մեկ ամիս առաջ մի խումբ անձանց կողմից ապօրինի կերպով զենք և ռազմամթերք ձեռք բերելը, փոխադրելը և պահելը կազմակերպելու մեղադրանքով կալանավորված Ժիրայր Սեֆիլյանին:Մեկ ոստիկան զոհվել է, ևս երեքը՝ վիրավորվել: ՀՀ ԱԱԾ-ն հայտնում է, որ ապօրինաբար արգելափակված տարածքում գտվող զինված անձանց հանցավոր գործողությունների կասեցմանն ու խափանմանն ուղղված միջոցառումների շրջանակներում հատուկ նշանակության ստորաբաժանումների կողմից ազատ է արձակվել երկու պատանդ:

Представители вооруженной группы, захватившей здание полиции на окраине Еревана, освободили одного заложника, сообщает Sputnik Армения.
Мятежники назвали это актом доброй воли.
Таким образом, в заложниках в здании полиции остаются 5 человек. В их числе два заместителя начальника полиции Армении Вартан Егиазарян и Валерий Осипян.
Ранее Служба нацбезопасности Армении сообщила, что двое заложников освобождены в рамках мероприятий, предпринятых подразделениями спецназначения.
Утром 17 июля группа вооруженных лиц захватила здание полиции и внутренних войск, требуя освободить содержащегося под арестом по обвинению в незаконном приобретении и хранении оружия координатора армянской оппозиционной гражданской инициативы «Учредительный парламент» Жирайра Сефиляна.
При захвате был убит полковник полиции Артур Ваноян, ранения получили полковник полиции Арам Ованнисян, подполковник Грач Осегян и прапорщик Гагик Мкртчян.