Հուլիսի 21-ին ժամը 17:10-ին հակառակորդը խոշոր տրամաչափի զինատեսակներից գնդակոծել է Տավուշի մարզի սահմանամերձ Մովսես գյուղը։ Ավելին՝ ադրբեջանական զինուժը կրակ է բացել գյուղի դպրոցին մոտ մարզադաշտում խաղացող երեխաների ուղղությամբ: Բարեբախտաբար տուժածներ, վիրավորներ, զոհեր չկան, հայտնում է Tert.am-ը:
Այս տեղեկությունը հաստատել է Մովսեսի գյուղապետ Արարատ Ավալյանը: Նա նշել է, որ, բնականաբար, երեխաները վախեցած էին, սակայն հավելել է, որ երկու ժամ հետո նորից գնացել ու ֆուտբոլ են խաղացել:
Հայաստանում գտնվող ԱՄՆ Սենատի զինված ուժերի կոմիտեի աշխատակազմի պատվիրակությունը Տավուշի մարզում հանդիպումներ է ունեցել մարզպետ Հովիկ Աբովյանի և սահմանամերձ համայնքների ղեկավարների հետ, որոնք ներկայացրել են սահմանամերձ համայնքների խաղաղ բնակչության առօրյա կյանքի վրա հրադադարի խախտումների հետևանքները բնակչության անվտանգության, գյուղատնտեսական աշխատանքների իրականացման և ենթակառուցվածքների շահագործման առումով:

22 Июль 2016 - 07:24 AMT
21 июля в 17:10 (по Еревану) ВС Азербайджана из крупнокалиберного оружия произвели обстрел приграничного села Мовсес Тавушской области.
Азербайджанская сторона открыла огонь по находящимся на спортивной площадке школы детям. К счастью, погибших и пострадавших нет. Данную информацию подтвердил глава администрации села Мовсес Арарат Авалян, передает Tert.am.
Он отметил, что дети, естественно, испуганы, однако добавил, что спустя 2 часа дети вернулись и продолжили играть в футбол.
Находящаяся в Армении делегация Комитета ВС Сената США в Тавушской области провела встречи с главой области Овиком Абовяном и главами приграничных общин, которые представили последствия нарушений режима перемирия, сказывающихся на повседневной жизни общин, безопасности мирных жителей, сельскохозяйственной работе и эксплуатации инфраструктур.