23 Հուլիս 2016 - 07:07 AMT
Արցախի հերոս Վիտալի Բալասանյանի միջնորդությամբ «Սասնա ծռեր» խմբի անդամներին է հանդիպել ԱԱԾ տնօրեն Գեորգի Կուտոյանը` որոշում է կայացվել ազատ արձակել պատանդներին՝ պայմանով, որ ստեղծվելու է մամուլի կետ: Այդ մասին հայտարարել է «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ, «Հիմնադիր խորհրդարանի» մամլո խոսնակ Վարուժան Ավետիսյանը, հայտնում է ԳԱԼԱ-ն:
«Երեկոյան լրացուցիչ քննարկելով, որոշեցինք որպես բարի կամքի լրացուցիչ դրսևորում առաջ քայլ կատարել և նախապես, մինչ մամուլի կետի ստեղծումը ազատ արձակել երկու երիտասարդ ոստիկանների: Հիմա այդ արարողությունը կատարվում է պարոն Բալասանյանի ներկայությամբ: Որոշվել է, որ կետի տեղակայման հարցը թողնում ենք Բալասանյանի իրավասությանը: Մամուլին կանչում ենք հետևյալ սկզբունքով. մենք պայմանավորվում ենք մամուլի միջոցների հետ, իրենք գալիս են, վարչախմբի կողմը ապահովում է նրանց ազատ ելումուտը:
Հերթապահությունը առաջարկում ենք շուրջօրյա: Օգտվելով առիթից, առաջինը ԳԱԼԱ-ին ենք առաջարկում, որ այստեղ այդ կետը ստեղծեն:
Երկու ոստիկաններին, հիմա ենք ազատ արձակում, մյուս երկուսին՝ գեներալին և գնդապետին՝ մամուլի կետը բացելու պահին»,-ԳԱԼԱ-ին է փոխանցել Վարուժան Ավետիսյանը:
Ավելի ուշ Վիտալի Բալասանյանը «Շանթ» հեռուստաընկերության եթերում ասել է, որ շարքային երկու ոստիկանն առանց որևէ պայմանի ազատ են արձակվել ՊՊԾ գնդի տարածքից:

23 Июль 2016 - 07:19 AMT
Член вооруженной группы «Сасна Црер» (Неистовые из Сасуна) Варужан Аветисян сообщил, что при посредничестве героя Арцаха Виталия Баласаняна, состоялась встреча с директором СНБ Георгием Кутояном, в ходе которой стороны пришли к решению освободить двоих заложников, при условии, что в здании будет открыт корпункт, передает Galatv.am.
«После обсуждений, решили сделать еще один жест доброй воли и до открытия медиа-центра освободить двоих молодых полицейских. Передача состоится в присутствии Баласаняна. Решено оставить вопрос открытия корпункта в компетенции Баласаняна.
Мы зовем представителей СМИ со следующими условиями: мы договариваемся с представителями средств массовой информации, они приходят, полицейские обеспечивают им свободный проход.
Дежурство предлагаем сделать круглосуточным. Первыми предлагаем открыть свой пункт Galatv.am. Двоих полицейских освобождаем сейчас, а двоих других после открытия корпункта», – сказал Варужан Аветисян.
21 июля стало известно, что Виталий Баласанян прибыл из Степанакерта в Ереван, чтобы принять участие в переговорах с группой вооруженных лиц, захвативших здание полка ППС в Эребуни.