ՊՊԾ գունդը գրաված «Սասնա ծռերի» կողմից բժիշկներին պատանդ վերցնելու տեղեկատվությունը սուտ է: Այս մասին լրագրողներին հայտարարել է «Հիմնադիր խորհրդարան» շարժման անդամ Ալեք Ենիգոմշյանը:
«Ներսում ներկա է գտնվում բժիշկ, ոստիկանությունը հայտարարում է, որ պատանդ են վերցվել, նման բան բացարձակապես չկա: Տղաները պահանջում են, որ ինչպես առաջին օրերին էր, այնպես էլ այժմ, լինի բժշկական բրիգադի հերթափոխ: Պարտադրանքի գործադրմամբ բժշկին ներսում պահելու խնդիր չկա: Նրանք պահանջում են, որ գա փոխարինող բրիգադը, և ներկա պահին այնտեղ գտնվող բժիշկը դուրս գա, բրիգադներն իրար փոխարինեն», – պարզաբանել է Ենիգոմշյանը:
Նա նաև ներկայացրել է «Սասնա ծռերի» երկրորդ պահանջը՝ ուղղված պատգամավորներին.
«Պատգամավորները պետք է խիստ պահանջ ներկայացնեն ուժայիններին, որպեսզի նրանք թույլ տան հանդիպել տղաներին: Հորդորում եմ պատգամավորներին դիմել ոստիկաններին՝ գնդի տարածք մուտք գործելու պահանջով»:
Ոստիկանության մամուլի խոսնակ Աշոտ Ահարոնյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ Էրեբունու ՊՊԾ գունդը գրաված «Սասնա ծռեր» խումբը պատանդել է գնդի տարածք մտած բժիշկներին:
Առողջապահության նախարարության մամուլի խոսնակ Անահիտ Հայթայանն, իր հերթին, հայտնել է, որ պատանդ են վերցվել 4 հոգի՝ «Շտապօգնության» բուժաշխատողներ Նորայր Թևանյանին ու Սալվադոր Խեչոյանին, բուժակ Դավիթ Տոնոյանին և բուժքույր Մալինա Մարգարյանին: «Ամբողջ աշխարհում անընդունելի, դատապարտելի երևույթ է, երբ փորձ է արվում ձեռք բարձրացնել մարդասիրական առաքելություն իրականացվող մասնագետների նկատմամբ», – նշել է նա:

27 Июль 2016 - 10:59 AMT
Информация о захвате в заложники врачей «Скорой помощи» членами группы «Сасна црер», захватившей полк ППС полиции в Ереване, не соответствует действительности. Об этом 27 июля журналистам сообщил член движения «Учредительный парламент» Алек Енигомшян.
«В здании полка находится врач, полиция сообщает, что его взяли в заложники, но это не так. Парни просто требуют, чтобы как в первые дни, так и сейчас у здания полка дежурила бригада врачей. Нет задачи держать врача внутри под принуждением. Они требуют, чтоб пришла сменная бригада, и тогда врач, находящийся там, выйдет. Будет посменная работа бригад «Скорой помощи», – разъяснил Енигомшян.
Он также представил второе требование вооруженной группы, направленное депутатам:
«Депутаты должны предъявить силовикам жесткие требования, чтобы тем разрешили им встретиться с парнями. Призываю депутатов обратиться к полиции с просьбой пройти на территорию полка».
Ранее пресс-секретарь полиции РА Ашот Агаронян сообщил, что группа «Сасна црер» захватила в заложники четверых врачей.
Пресс-секретарь министерства здравоохранения РА Анаит Айтаян, в свою очередь, сообщила, что в заложники были взяты четверо врачей «Скорой помощи»: врачи Норайр Теванян и Сальвадор Хечоян, фельдшер Давид Тоноян и медсестра Малина Маркарян.
Читайте также:Полиция РА обнародовала видеозапись момента сдачи одного из захвативших полк ППС в Ереване (видео)