Ոստիկանները հաղորդագրություն են ստացել «Արմենիա» հեռուստաընկերության տարածքում ռումբի առկայության մասին։
Sputnik Արմենիայի տեղեկացմամբ, պայթուցիկը հայտնաբերելու համար տեղում աշխատում են ոստիկանները՝ վարժեցրած շներով, փրկարարները, հրշեջները։ Հեռուստաընկերության մոտ կանգնած է մի քանի շտապօգնության մեքենա։
Ավելի վաղ կեղծ ահազանգ էր ստացվել «Զվարթնոց» օդանավակայանում ռումբի մասին: ԱԻՆ փրկարար ծառայության տնօրենի տեղակալ, փրկարար ծառայության գեներալ-մայոր Նիկոլայ Գրիգորյանը հայտարարել է,որ ահազանգը կեղծ է եղել, «հիմա ամեն ինչ կարգին է»:

27 Июль 2016 - 20:56 AMT
В полицию поступил сигнал о заложенном взрывном устройстве на территории телекомпании «Армения» в районе Давиташен в Ереване.
Как передает Sputnik Армения, для обнаружения взрывного устройства на месте работают сотрудники полиции, МЧС и кинологи с собаками. Рядом со зданием телекомпании дежурит карета «Скорой помощи».
Ранее поступил ложный сигнал о бомбе на территории аэропорта «Звартноц». Заместитель начальника службы спасения МЧС РА, генерал-майор Николай Григорян заявил, что сигнал был ложным, и «сейчас все впорядке».