Ազատության հրապարակում ցույց անող «Սասնա ծռեր» խմբի աջակիցները հուլիսի 28-ի երեկոյան փոխել են երթերի մշտական երթուղին:
Խորենացի փողոց՝ գրավված ՊՊԾ գնդի մոտ շարժվելու փոխարեն, նրանք շարժվել են դեպի Բաղրամյան պողոտա` կանգ առնելով ու փակելով Ֆրանսիայի հրապարակը:
21:44 Տվյալ պահին ցուցարարները Մաշտոց – Սայաթ-Նովա խաչմերուկում են: Ֆրանսիայի հրապարակում երթևեկությունը կասեցված է:
21:30 «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը քաղաքացիներնկոչ արեց ինքնակազմակերպվել բոլորմարզերումև սկսել քաղաքացիական անհնազանդության քայլեր սկսել:
«Կլինեն հավաքներ, մայրուղիների փակում, դա խաղաղ իրավունքով սահմանադրական մեր իրավունքն է»,- նշել է Մարտիրոսյանը, գրում է Tert.am-ը:
21:26 Երևանում հորդառատ անձրև է: Ցուցարարները վիճում են՝ արժե արդյոք շարժվել դեպի նախագահի նստավայր՝ Բաղրամյան 26, թե պետք է գնալ դեպի Խորենացի:

28 Июль 2016 - 17:54 AMT
Сторонники захвативщей полк ППС в Ереване вооруженной группы «Сасна црер» вечером 28 июля решили поменять обычный маршрут своего шествия.
Вместо того, чтобы пройти к улице Хоренаци, прилегающей к захваченному зданию полка, они направились к проспекту маршала Баграмяна, на котором находится резиденция президента РА и здание Национального собрания.
22:10 Демонстранты вернулись на площадь Свободы, где по причине погодных условий было решено прекратить акцию протеста. Зампредседателя партии «Наследие» Армен Мартиросян призвал участников шествия разойтись по домам, чтобы не заболеть, и вновь собраться на площади Свободы 29 июля.
21:44 На данный момент демонстранты находятся на перекрестке проспектов Маштоца и Саят-Новы. Они перекрыли Площадь Франции.
21:30 Зампредседателя партии «Наследие» Армен Мартиросян призвал граждан во всех регионах Армении самоорганизоваться и сделать шаги гражданского неповиновения.
«Будут митинги, перекытие дорог – это наше конституционное право», – отметил он, пишет Tert.am.
21:26 В Ереване идет проливной дождь. Демонстранты спорят, стоит ли продолжать шествие к резиденции президента на Баграмяна 26.
С вечера 17 июля на улице Хоренаци близ здания захваченного полка ежедневно проходят акции протеста сторонников захватчиков.