13 Օգոստոս 2016 - 07:13 AMT
Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Սեդրակ Նազարյանի նկատմամբ կայացրել է կալանավորումը` որպես խափանման միջոց ընտրելու որոշում: Այս մասին հայտնել է Նազարյանի փաստաբան Լուսինե Սահակյանը:
«Դատարանը կալանավորման որոշում կայացրեց, որից հետո ասացին, որ Սեդրակ Նազարյանին կտեղափոխեն «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ: Քիչ անց կգնանք և կճշտենք՝ արդեն տեղափոխել են, թե ոչ»,- ասել է փաստաբանը, մեջբերում է Tert.am-ը:
Նազարյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 218-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով` պատանդ վերցնելը, 219-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով` շենքեր, շինություններ, տրանսպորտի, հաղորդակցության կամ կապի միջոցներ զավթելը և 235-րդ հոդվածի 3-րդ մասով` ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը։
հուլիսի 31-ինՆազարյանը ՊՊԾ գնդից հրազենային վիրավորմամբ տեղափոխվել էր «Էրեբունի» ԲԿ, վիրահատություն էր տարել:

Член группы «Сасна црер» (Неистовые из Сасуна), захватившей полк ППС в Ереване, Седрак Назарянарестован. Об этом сообщила адвокат Назаряна Лусине Саакян.
«Суд принял решение относительно ареста после чего заявили, что Седрак Назарян будет перевезен в УИУ«Больница для осужденных». Чуть позже мы сходим узнать перевезли его или нет еще», – сказала адвокат, передает Tert.am.
Отмечается, что члену группы «Сасна црер» Назаряну предъявлено обвинение по характеристикам п.1 ч.3 ст.218 («Захват заложника, совершенный организованной группой»), п.1 ч.3 ст.219 («Захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи, совершенные организованной группой») и ч.3 ст.235 («Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств, совершенные организованной группой») Уголовного кодекса РА.
31 июля Седрак Назарян получил огнестрельное ранение и с территории здания полка патрульно-постовой службы полиции РА был перевезен в медицинский центр «Эребуни», где был прооперирован.