«Մանկական Նոր ալիք-2016»-ի hայաստանյան պատվիրակ Միշան (Միքայել Գրիգորյան) առաջին մրցութային օրն արժանացել է 87 միավորի. ժյուրիի 8 անդամից 7-ը Հայաստանի ներկայացուցչի ելույթը գնահատել են առավելագույն՝ 11 միավոր, իսկ 8-րդը՝ 10 միավոր: Միշան կատարել է իր «Փոքրիկ ղարաբաղցին» երգը:
Մրցութային երկրորդ օրը նա կկատարի Uptown Funk միջազգային հիթը, տեղեկացնում է Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերությունը:
«Մանկական Նոր ալիք» երգի միջազգային մրցույթն առաջին անգամ անցկացվել է Մոսկվայում 2008 թվականին: Այն սկսել է լայն տարածում գտնել 2009թ-ից, երբ մրցույթի կազմակերպիչները ստացել են մասնակցության ավելի քան 4 հազար դիմում: 2010-ին մրցույթը սկսել է անցկացվել «Արտեկ» միջազգային մանկապատանեկան կենտրոնում:

Представитель Армении на международном песенном конкурсе «Детская волна –2016» Микаел Григорян (Миша – сценическое имя ред.) набрал после первого тура почти максимальное количество баллов.
8-летний Миша родом из Карабаха (Нагорно-Карабахская Республика). На песенном конкурсе он исполнил песню «Маленький карабахец».
В первый конкурсный день представитель Армении набрал 87 баллов – семь судей из восьми присудили ему максимальные 11 баллов, а восьмой – 10.
Во второй конкурсный день он споет мировой хит «Uptown Funk».
Впервые «Детская Новая волна» успешно прошла в Москве в 2008 году. В 2009 году оргкомитет получил свыше 4 тысяч заявок. В 2010 году конкурс переехал в «Артек», сообщает Новости-Армения.