24 Օգոստոս 2016 - 09:33 AMT
System of a Down խմբի մենակատար, հայտնի երաժիշտ և երագահան Սերժ Թանկյանը հայտարարել է, որ ավարտել է աշխատանքը Հայոց ցեղասպանութան մասին «Խոստում» ֆիլմի համար երգի վրա:
«Շատ երջանիկ եմ, որ ավարտեցի այս հիանալի երգը, որի վրա Authentic Light Orchestra-ից իմ ընկերների հետ աշխատել եմ «Խոստում» ֆիլմի համար»,-գրել է Թանկյանն իր Ինսթագրամում:
Ֆիլմի նկարահանման աշխատանքները ֆինանսավորում են 2015-ի հունիսին մահացած ամերիկահայ գործարար և բարերար Քըրք Քըրքորյանի միջոցներով: Այն պատմում է սիրային եռանկյունու մասին` իրադարձությունները տեղի են ունենում Ցեղասպանության տարիներին:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ ֆիլմի պրեմիերան կկայանա 2016 թվականի դեկտեմբերին:
Կինոկտավի ռեժիսորն է 2012 թվականին լավագույն կարճամետրաժ ֆիլմի համար «Օսկարի» արժանացած և Ռուանդայի ցեղասպանության մասին պատմող «Հոթել Ռուանդա» ֆիլմի հեղինակ Թերի Ջորջը: Դերասանների թվում են Քրիսթիան Բեյլն, Օսկար Այզեքը, Ջեյմս Քրոմվելն ու Ժան Ռենոն:
Ընթերցեք նաև. Ցեղասպանության մասին Քըրքորյանի ֆինանսավորված ֆիլմը մեծ էկրան կբարձրանա 2016-ի դեկտեմբերին

Солист рок-группы System of a Down, известный музыкант и автор песен Серж Танкян заявил о завершении работы над песней к фильму «Обещание», посвященному Геноциду армян.
«Я очень счастлив, что закончил прекрасную песню, над которой я работал совмествно со своими друзьями из Authentic Light Orchestra для фильма «Обещание»,- написал рок-музыкант армянского происхождения в своем Инстаграме.
Фильм «Ожидание», профинансированный американским предпринимателем, миллиардером армянского происхождения Кирком Керкоряном, повествует о любовном треугольнике, который происходит в годы Геноцида армян в Османской империи.
Ранее стало известно, что выход фильма режиссера Терри Джорджа можно ожидать в декабре 2016 года.
Участие лауреата «Золотого глобуса» Оскара Айзека и лауреата «Оскара» Кристиана Бейла в фильме Кирка Керкоряна было утверждено еще летом 2015 года. В фильме снялись также актеры Шарлотта Ле Бон, Джеймс Кромвель, Жан Рено и Анжела Сарафян.
Джордж, который был номинирован на Оскар как лучший режиссер за фильм «Отель Руанда» является соавтором фильма «Ожидание» наряду с номинированным на Оскар сценаристом Робином Свайкордом.