Լուսանկարիչ Դավիթ Հակոբյանն արդեն տարիներ շարունակ լուսանկարում է ամենատարբեր իրադարձությունները՝ սկսած Հայաստանում կատարվող էական միջոցառումներից և հայտնի մարդկանց հետ ՀՀ նախագահի հանդիպումներից ու վերջացրած տարբեր հարթակներում աշխարհի առաջնորդների ելույթներով ու նրանց ղեկավարած երկրների առօրյա կյանքով:
Դավիթը լուսանկարչությամբ է զբաղվում2002-ից: 2007-ից աշխատել է «Արմենպրես» լրատվական գործակալությունում որպես ֆոտոլրագրող: 2010-ից ՀՀ նախագահի անձնական լուսանկարիչն է: Ստեղծման օրվանից PAN Photo-ի թիմի անդամ է:
Օգոստոսի 29-30-ին Նկարիչների միությունում կայացավ Դավիթ Հակոբյանի առաջին անհատական ցուցահանդեսը, որտեղ ներկայացված էր 40-ից ավելի լուսանկար: Դրանց մի մասը ներկայացնում ենք ստորև է, ամբողջ շարքը՝ կից ֆոտոշարքում:
ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը ՀՀ նախագահի նստավայրում՝ Հայաստանի ԱԳ նախարար Է. Նալբանդյանի հետ մամուլի ասուլիսի ժամանակ, 04.07.2010
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը Սոչիում, 04.03.2011
Զինվորները Սուրբ Գևորգ եկեղեցու բացման արարողությանը. Ներքին Հոռաթաղ, Արցախ, 22.10.2012
Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Ա-ն Էջմիածնում, Հայոց ցեղասպանության զոհերի սրբադասման արարողության ժամանակ, 23.04.2015
Նյու Յորք, ԱՄՆ, 28.09.2015
Պատարագի արարողություն ՀԲԸՄ կենտրոնատեղիի նորակառույց շենքի բացման ժամանակ, 04.04.2015
ՌԴ նախկին նախագահ Դ. Մեդվեդևը՝ ՀՀ նախագահ Ս.Սարգսյանին և Ադրբեջանի նախագահ Ի. Ալիևին լուսանկարելիս. Սոչի, 05.03.2011
Հայոց ցեղասպանության սուրբ նահատակների հիշատակի ոգեկոչման արարողությունը Լոնդոնի Վեստմինստերյան աբբայությունում, 28.10.2015
Չինաստանի պատվո պահակախմբի զինվորները ՀՀ նախագահ Ս. Սարգսյանին դիմավորելու պաշտոնական արարողությունից առաջ. Պեկին, 25.03.2015
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը Հորդանան գետում, 30.10.2014
Սարսանգի ջրամբար, Արցախ, 10.06.2009
Գևորգյան ճեմարանի սաները՝ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում երեկոյան ժամերգությունից հետո, 05.11.2015
Ղպտիական եկեղեցի Հորդանանի Հաշեմյան թագավորությունում, 30.10.2014
Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ժան-Կլոդ Յունկերն ու Հունաստանի վարչապետ Ալեքսիս Ցիպրասը Ռիգայի գագաթնաժողովին, 22.05.2015

Фотограф Давид Акопян на протяжении многих лет освещает самые различные события в Армении и в мире. В объективе его камеры – лидеры мировых государств, общественно значимые мероприятия и также повседневная жизнь городов и стран.
Давид Акопян занимается фотографией с 2002-го года. В 2007-м году работал в информационном агентстве «Арменпресс» в качестве фотожурналиста. С 2010-го года является личным фотографом президента Армении. Член команды PAN Photo с момента основания агентства.
29-30-го августа в Союзе художников Армении проходила первая фотовыставка работ Давида Акопяна, где было представлено более 40 фотографий, изображающих современную историю.Ниже представляем некоторую часть коллекции, остальные фотографии прикреплены в фотосете.
Бывший госсекретарь США Хиллари Клинтон в президентском дворце во время пресс-конференции с министром иностранных дел Армении Эдвардом Налбандяном, 04.07.2010
Президент Армении Серж Саргсян в Сочи, 04.03.2011
Солдаты на открытии церкви Святого Георгия. Оратах, Арцах, 22.10.2012
Католикос Великого Дома Киликийского Арам I в Эчмиадзине во время церемонии канонизации жертв Геноцида армян, 23.04.2015
Нью-Йорк, США, 28.09.2015
Литургия во время церемонии открытия нового здания офиса AGBU, 04.04.2015
Экс-президент России Дмитрий Медведев фотографирует президента Армении Сержа Саргсяна и президента Азербайджана Ильхама Алиева, Сочи 05.03.2011
Церемония в память о жертвах Геноцида армян в лондонском Вестминстерском аббатстве, 28.10.2015
Солдаты почетного караула Китая перед началом церемонии приветствия президента Армении. Пекин, 25.03.2015
Президент Армении Серж Саргсян в реке Иордан, 30.10.2014
Сарсангское водохранилище, Арцах, 10.06.2009
Воспитанники семинарии Геворгян после вечерней мессы, 05.11.2015
Коптская церковь Ашемян, Королевство Иордания, 30.10.2014
Председатель Европейской комиссии Жан-Клод Юнкер и премьер-министр Греции Алексис Ципрас во время встречи на высшем уровне в Риге, 22.05.2015