«Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Պավլիկ Մանուկյանին «Դատապարտյալների հիվանդանոցից» տեղափոխել են «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն վիրահատելու համար: Այս մասին ասել է Մանուկյանի փաստաբան Հարություն Բաղդասարյանը:
«Սեպտեմբերի 8-ին Պավլիկ Մանուկյանը կենթարկվի հետազոտության, ենթադրում եմ, որ վիրահատությունը տեղի կունենա վաղը», – ասել է նա, գրում է Tert.am-ը:
Մանուկյանը հուլիսի հիվանդանոց է ընդունվել զույգ ազդրերի հրազենային վնասվածքներով, աջ ազդրոսկրի բազմաբեկոր կոտրվածքով։ Մեկ վիրահատություն նա արդեն տարել էր:
Նրան է մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 219-րդ հոդվածի 3-րդ մասով՝ շենքեր, շինություններ, տրանսպորտի, հաղորդակցության կամ կապի միջոցներ զավթելը և 235-րդ հոդվածով ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը։
Օգոստոսի 19-ին Վերաքննիչ քրեական դատարանը մերժել է Մանուկյանի վերաքննիչ բողոքը, և նա շարունակում է մնալ երկամսյա կալանքի տակ:

8 Сентябрь 2016 - 09:26 AMT
Участника группы «Сасна црер» (Неистовые из Сасуна) Павла Манукяна из УИУ «Больница для осужденных» перевезли в медицинский центр «Эребуни», где он будет прооперирован. Об этом в сообщил адвокат Манукяна Арутюн Багдасарян.
Отвечая на вопрос о том, будет ли операция проведена 8-го сентября, адвокат сказал: «По всей видимости, нет, сегодня проведут обследование, полагаю, что Павла Манукян будет прооперирован завтра», пишетTert.am.
Ранее Павел Манукян был перевезен в больницу в июле с огнестрельным ранением обоих бедер, многооскольчатым переломом правой бедренной кости.
19-го августа Павел Манукян был прооперирован в первый раз УИУ «Больница для осужденных».
Участнику вооруженной группы «Сасна црер» Павлу Манукяну предъявлены обвинения по п.1 ч.3 ст.219 («Захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи, совершенные организованной группой») и ч.3 ст.235 («Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств – совершенные организованной группой») Уголовного кодекса РА. Кроме того, как ранее сообщила адвокат Манукяна – Инесса Петросян, ее подзащитному предъявлено также обвинение за организацию массовых беспорядков 24 апреля 2015 года.