Սիրիայի հակամարտությունից տուժած բնակիչներին մարդասիրական օգնություն ուղարկելու նպատակով ՀՀ կառավարության հոկտեմբերի 6-ի նիստում որոշվել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին փոխանցելու համար արտաքին գործերի նախարարությանը պահուստային ֆոնդից հատկացնել 46 մլն 33.000 դրամ:
ՀՀ ԱԳ նախարարին հանձնարարվել է հատկացվող գումարը «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին տրամադրել նվիրաբերության պայմանագրի հիման վրա:
Սեպտեմբերի 30-ին ՀՀ ԱԳՆ-ն հայտարարություն է տարածել Սիրիայում ռազմական իրավիճակի կտրուկ սրման առնչությամբ: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հանձնարարությամբ՝ սիրիական հակամարտությունից տուժած բնակիչներին աջակցելու համար երկու ինքնաթիռով Սիրիա է ուղարկվել մարդասիրական օգնություն:
Կարդացեք նաև՝ Հյուպատոս. ՀՀ-ից Սիրիա ուղարկված օգնությունը բաժանվում է բոլոր կարիքավորներին` ոչ միայն հայերին

6 Октябрь 2016 - 09:51 AMT
Правительство Армении в ходе заседания 6 октября решило выделить Всеармянскому фонду «Айастан» из резервного фонда 46,033 млн драмов для оказания гуманитарной помощи пострадавшим от сирийского конфликта жителям.
Главе МИД Армении было поручено направить выделенную сумму Всеармянскому фонду «Айастан» на основе договора о пожертвовании.
30 сентября МИД РА распространил заявление, в котором говорится опезкой эскалации военной ситуации в Сирии.По поручению президента Армении, в ближайшие дни в Сирию отправятся два самолета для предоставления пострадавшим гуманитарной помощи.