2016 թվականի սեպտեմբեր ամսին 2015 թվականի նույն ամսվա համեմատ «Զվարթնոց» օդանավակայանում գրանցվել է ուղևորահոսքի 28.6% աճ:
Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության ֆեյսբուքյան էջից տեղեկանում ենք, որ 2016 թվականի հունվար-սեպտեմբեր ամիսներին ուղևորահոսքը կազմել է 1 542 500 մարդ, որը 7.1%-ով ավելի է նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ:
«Զվարթնոց» օդանավակայանում 2016 թվականին բեռնափոխադրումը կազմել է 11.477 տոննա ապրանք, որը 76%-ով ավելին է, քան 2015 թվականին է եղել:
2016-ի հունվար-օգոստոսին «Զվարթնոց» օդանավակայանում ուղևորահոսքը կազմել է 1.321.784 մարդ, ինչը մոտ 4.2%-ով ավելի է 2015-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ:

7 Октябрь 2016 - 10:00 AMT
В сентябре 2016 года по сравнению с тем же месяцем 2015 года в армянском международном аэропорту «Звартноц» зафиксировали рост пассажиропотока на 28.6%.
Главное управление гражданской авиации РА на своей странице в соц.сети Facebook сообщает, что в январе-сентябре 2016 года пассажиропоток в «Звартноце» составил 1.542.500 человек, что на 7.1% больше по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.
В аэропорту «Звартноц» перевозка грузов в 2016 году составила 11.477 тонн, что на 76% больше, чем в 2015 году.
В январе-августе 2016 года пассажиропоток в аэропорту «Звартноц» составил 1.321.784 человек, что на 4,2% больше по сравнению с тем же периодом в 2015 году.