20 Հոկտեմբեր 2016 - 06:48 AMT
Հոկտեմբերի 20-ին գործադիրի նիստը ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը սկսել է գյուղական բնակավայրերում տրանսպորտի խնդիրները բարձրաձայնելուց:
Նա հանձնարարել է ուսումնասիրել գյուղական բնակավայրերում առկա տրանսպորտային խնդիրները և ներկայացնել դրանց կարգավորման առաջարկություններ:
«Ակտուալ է մնում գյուղական բնակավայրերում տրանսպորտի աշխատանքների կազմակերպման խնդիրը: Ելնելով դրանից, հանձնարարում եմ ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և Տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարություններին՝ մարզպետների հետ համատեղ ուսումնասիրել հարցը, չսահմանափակվելով միայն Երևանի մերձակա գյուղերում տրանսպորտի սպասարկման խնդրով:
Մասնավորապես, ներկայացնել այն բնակավայրերի ցանկը, որտեղ տրանսպորտային սպասարկում ընդհանրապես չի իրականացվում, նշելով դրա պատճառները, ինչպես նաև ներկայացնել վերոնշյալ խնդիրների վերջնական կարգավորման հստակ առաջարկություններ»,- ասել է Կարեն Կարապետյանը, գրում է Panorama.am-ը:
Հոկտեմբերի 18-ին ՀՀ կառավարության արտահերթ նիստում գործադիրը հավանություն է տվել ՀՀ կառավարության ծրագրին, որը կներկայացվի ՀՀ Ազգային ժողով:

Премьер-министр Армении Карен Карапетян 20 октября в начале заседания правительства республики дал ряд поручений, касающихся проблем с транспортом в сельских населенных пунктах.
Карапетян, в частности, поручил изучить существующие в селах Армении транспортные проблемы и представить предложения по их устранению.
«Вопрос организации работы транспорта в сельских населенных пунктах остается актуальным. Исходя из этого, поручаю министерству транспорта, связи и информационных технологий и министерству территориального управления и развития РА изучить данный вопрос совместно с губернаторами областей, не ограничиваясь лишь рассмотрением вопроса транспортного обслуживания в близлежащих к Еревану селах»,- отметил он.
«В частности, необходимо представить список населенных пунктов, где транспортное обслуживание отсутствует, указать причины этого, а также представить четкие предложения по окончательному регулированию вышеуказанных проблем», – подчеркнул Карен Карапетян, пишет Panorama.am.
18 октября на внеочередном заседании кабмина одобрили программу правительства Армении.В ходе внеочередного заседания обсуждались два вопроса – программа правительства Армении и решение «Об инициативе правительства РА относительно созыва внеочередного заседания Национального Собрания Армении».