Աշխարհահռչակ System Of A Down ռոք խումբն աշխատում է նոր ալբոմի վրա: Այդ մասին հայտարարել է խմբի թմբկահար Ջոն Դոլմայանը:
Ըստ նրա, արդեն պատրաստ է 15 երգ, գրում է NME-ն:
«Մենք արդեն 6 ամիս է աշխատում ենք ալբոմի ստեղծման վրա և արդեն մոտ 15 երգ կա, որոնք, մեր կարծիքով, արժանի են տեղ գտնելու ալբոմում»,-ասել է թմբկահարը:
2011-ին խումբը թողարկել է Toxicity ալբոմը, որը 3 անգամ պլատինե է ճանաչվել, ինչը նշանակում է, որ վաճառվել է ավելի քան 3 մլն օրինակ:
«Հիմա մենք կարող ենք ավելի լավ նվագել, քան երբևէ: Մենք աշխատում ենք ինչ-որ նոր բան մտածել և ամենևին չենք ձգտում կրկնելու Toxicity-ին միայն այն պատճառով, որ այն ամենահաջողն է եղել մեր կարիերայում: Մենք միանգամայն նոր բան կստեղծենք` երկրպագուների նոր սերնդի համար»,-ասել է Դոլմայանը:
Խումբը նաև կլինի Download Festival 2017-ի առաջատարը Aerosmith-ի հետ համատեղ: System Of a Down-ը կստանձնի այդ դերն արդեն երրորդ անգամ: Նախորդ երկու անգամը եղել է 2005-ին և 2011-ին:
2016-ին տեղի ունեցավ System of a Down-ի «Արթնացրեք հոգիները» (Wake Up the Souls) խորագրով շրջագայությունը: Այն մեկնարկեց ապրիլի 6-ին Կալիֆորնիայում կայացած համերգով և ներառում էր համերգներ աշխարհի 14 բեմում: Ապրիլի 10-ին SOAD-ը Լոնդոնում էր՝ Wembley Arena-ում, ապրիլի 13-ին՝ Քյոլնի՝ Lanxess Arena-ում, ապրիլի 14-Լիոնի՝ La Halle Tony Garnier-ում, ապրիլի 16-ին՝ Բրյուսելի Forest National-ում, ապրիլի 17-ին Ամստերդամ-ի Ziggo Dome-ում, ապրիլի 20-ին Մոսկվայի «Օլիմպիյսկի»-ում, ապրիլի 23-ին՝ Երևանի Հանրապետության հրապարակում:
Խումբը հայտարարել էր, որ շրջագայությամբ հույս ունի բարձրացնել 1915–ի Օսմանյան կայսրությունում տեղի ունեցած Ցեղասպանության մասին իրազեկութումը, որն իրականացվել էր 1.5 մլն հայերի՝ այժմ Թուրքիա կոչվող երկրի սահմաններում ապրող փորամասնության հանդեպ:

10 Ноябрь 2016 - 07:47 AMT
Всемирно известная рок-группа System of a Down работает над созданием нового альбома.Об этом заявил барабанщик группы Джон Долмаян.
По его словам, уже 15 песен для нового альбома готовы, пишет NME.
«Мы работали над созданием альбома последние 6 месяцев, и уже около 15 песен, которые, по моему мнению, достойны быть в альбоме, готовы»,- сказал барабанщик.
В 2011 году группа выпустила альбом «Toxicity», который был трижды признан платиновым, что означает продажу более 3 миллионов копий альбома.
«Сейчас мы сможем сыграть лучше, чем когда-либо. Мы стараемся придумать что-то новое и ни в коем случае не стремимся повторить альбом Toxicity только потому, что он стал самым успешным за историю нашей карьеры. Мы создадим что-то совершенно новое для молодого поколения фанатов»,- добавил Долмаян.
Группа станет также хедлайнером Download Festival 2017 совместно с Aerosmith. Это будет уже третий раз, когда System Of a Down предстанет на фестивале в этом качестве. Прошлые два появления в этой роли состоялись в 2005 и 2011 годах.
Ранее рок-группа System of a Down сообщила о своем возвращении.На официальном сайте SOAD отмечается, что группа готовится к мировому турне, которое стартует в 2017 году.7 июня System of a Down выступят на Zenith Open Air в городе Нэнси во Франции, 10 июня на фестивале Download в Париже, 12 июня в Праге, 17 июня на фестивале Impact в Польше, 20 июня на фестивале Nimes во Франции, 23 июня на фестивале Download в Испании, 2 июля на фестивале Open Square во Франции. Отмечается, что скоро будет объявлено о новых датах.