«Արմենիա» ավիաընկերությունը դեկտեմբերի 24-ից վերականգնում է ամենապահանջված չվերթերից մեկը` Երևան-Մոսկվա-Երևան ուղղությամբ։ Այս մասին հայտարարել է ընկերության տնօրենի տեղակալ Գևորգ Խաչատրյանը, հայտնում է «Sputnik Արմենիան»:
Ավելի վաղ ընկերությունը հայտնել էր, որ չվերթը կվերականգնվի դեկտեմբերի 11-ին։
«Դեկտեմբերի 24-ից մեր ավիաընկերության ինքնաթիռները Երևանից Մոսկվա կմեկնեն տեղի ժամանակով 10:15, իսկ Մոսկվայից Երևան`մոսկովյան ժամանակով 12:45»,- ասել է Խաչատրյանը։
Եթե մոսկովյան չվերթի հետ կապված որոշ փոփոխություններ են եղել, ապա հարկ է նշել, որ Երևան- Վորոնեժ չվերթն անփոփոխ է մնացել։ Բոինգ 737-700 և 737-500 ինքնաթիռները շաբաթվա ընթացքու երկու անգամ Երևանից Վորոնեժ կմեկնեն 15։30(տեղի ժամանակով), իսկ հետադարձ թռիչքը կիրականացվի 19։40 (Մոսկվայի ժամանակով)։
Նոր տարվա նախաշեմին չարթերային թռիչքներ կիրականացվեն դեպի Գոա, Եգիպտոս, հավանաբար նաև` Հորդանան և Հռոմ։ Ընկերությունը մի շարք անակնկալներ է պատրաստում նաև իր ծննդյան կապակցությամբ։
«Արմենիան» մեկ տարեկան է դառնում դեկտեմբերի 18-ին։ «Արմենիա» ավիապարկն ունի երեք ինքնաթիռ՝ Boeing 737-500, Boeing 737-700 և Bombardier CRJ200, ավելի քան 60 աշխատակից՝ 16 ուղեկցորդ, հինգ օդաչու, գրասենյակային անձնակազմի 15 ներկայացուցիչ և այլն: Ավիաընկերության հիմնադիրներն են Աշոտ Թորոսյանը (51 տոկոս բաժնետոմսեր), Թամազ Գաիաշվիլին (24 տոկոս) և Ռոբերտ Հովհաննիսյանը (25 տոկոս):

16 Ноябрь 2016 - 10:13 AMT
Авиакомпания Armenia с 24 декабря восстанавливает один из самых востребованных рейсов Ереван-Москва-Ереван. Об этом сообщил заместитель директора авиакомпании «Армения» по связям с общественностью Геворг Хачатрян, передает Sputnik-Армения.
Ранее авиакомпания заявила, что рейс Ереван-Москва восстановится с 11 декабря.
«С 24 декабря ежедневно судна нашей авиакомпании будут осуществлять полеты из Еревана в Москву в 10:15 по местному времени, а из Москвы в Ереван в 12:45 по московскому времени», — сказал Хачатрян.
Если дата московского рейса немного изменилась, то касательно рейса Ереван-Воронеж изменений нет. Боинги 737-700 и 737-500 будут лететь дважды в неделю из Еревана в Воронеж в 15:30 (по ереванскому времени), а обратно в 19:40 (по московскому времени).
В преддверии новогодних праздников будут открыты чартерные рейсы в Гоа, Египет и, возможно, в Иорданию и Рим. Компания также готовит ряд сюрпризов по случаю своего дня рождения.
18 декабря Armenia исполняется год с момента основания.
Основателями авиакомпании являются Ашот Торосян (51% акций), Тамаз Гаиашвили (24%) и Роберт Оганесян (25%). Армения оказалась без национального авиаперевозчика после банкротства компании «Армавиа» в 2013 году. После этого на авиарынок страны вышла компания Air Armenia, в октябре 2014 года оказавшаяся на грани банкротства и прекратившая авиарейсы.