18 Նոյեմբեր 2016 - 12:51 AMT
Իսրայելում կայացած Summer Love միջոցառմանը Coca-Cola ընկերությունը շշերի համար հատուկ հարմարանք է ներկայացրել Selfie Bottle անվանումով:
Ըստ արտադրողի, դա «աշխարհում առաջին սելֆին է»: Ինչպես կարելի է գուշակել անվանումից, գաջեթը թույլ է տալիս սելֆի նկարահանել շշից կոլա խմելիս, գրում է Ferra.ru-ն:
Selfie Bottle-ը հարմար է կես լիտր տարողությամբ Coca-Cola-ի շշերի համար, որն ինքնաբերաբար լուսանկարում է շիշը 70 աստիճանով թեքելու դեպքում: Հետագայում օգտատերը կարող է լուսանկարը տեղափոխել համակարգիչ USB-ի միջոցով:
Ընկերության գաղափարն այն է, որ երեկույթների սիրահարները կհրապարակեն այդ լուսանկարները սոցցանցերում` Snapchat-ում, Facebook-ում և Instagram-ում:
Հարմարանքի մշակմամբ զբաղվել է իսրայելյան Gefen Team ընկերությունը: Դեռ պարզ չէ, արդյոք դրանք նախատեսաված են զանգվածային արտադրության համար:

На мероприятии Summer Love, прошедшем в Израиле, компания Coca-Cola показала специальную насадку для бутылок под названием Selfie Bottle.
По словам производителя, это «первая в мире селфи-бутылка». Как не трудно догадаться по названию, гаджет позволяет снимать селфи во время питья из бутылки колы, пишет Ferra.ru.
Selfie Bottle подходит для пол-литровых бутылок Coca-Cola и автоматически делает снимок при наклоне на 70 градусов. Впоследствии пользователь может перенести фото на ПК, используя подключение по USB.
Идея компании в том, чтобы побудить завсегдатаев вечеринок публиковать такие фото в социальных сетях, таких как Snapchat, Facebook и Instagram.
Разработкой занималось израильское агентство Gefen Team. Пока неясно, будут ли такие насадки выпущены сколько-нибудь массово.